Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O kendi fikri

Basın sözcüsü, ‘Sanıyorum başkanımız Özhan Canaydın gerekli uyarıları yapmıştır veya yapacaktır. Biz kimsenin gerisinde kalmadık. Sportif başarıda kimse G.Saray’ı yakalayamamıştır. Fenerbahçe tesis olarak biraz önde’ dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’da ikinci başkan Ergun Gürsoy’un hafta içi yaptığı açıklamalar yönetimi ve camiayı bir hayli kızdırdı. Gürsoy’un, ‘Fenerbahçe bizi geçti. Her konuda geride kaldık’ sözlerine ilk tepki başkan yardımcısı ve basın sözcüsü Turgay Kıran’dan geldi.

Kıran, kulübün basın sözcüsünün kendisi olduğunu ifade ederken, ‘Sayın Gürsoy’un yaptığı açıklamalar kendisini ilgilendirir, kulübü asla bağlamaz. G.Saray Kulübü Basın sözcüsü benim. Her toplantıdan sonra açıklamaları ben yaparım. Sanıyorum başkanımız Özhan Canaydın gerekli uyarıları yapmıştır veya yapacaktır.

Milan’da bile yok

İlk yönetim kurulu toplantımızda bu konu gündeme gelecektir. Talihsiz ve uygun açıklamalar değil. Sportif başarı olarak Galatasaray’ın yakaladığı başarıyı daha hiçbir takım yakalayamadı.

Fenerbahçe yalnızca tesis olarak biraz öndedir o kadar. En kısa zamanda bu açığımızı da kapatacağız. Teknik direktörümüz Eric Gerets bile Florya Metin Oktay Tesisleri’nin Milan takımında bile olmadığını her defasında söylüyor. Dediğim gibi bu açıklamalar kulübü ilglendirmez ve kendi görüşleridir. Fikrini söylemiştir ve söyleyecektir.

Bu kadar gelinmez

Talihsiz bir açıklamadır. Bir UEFA Kupası’ndan elendik diye bu kadar üstümüze gelinmez. Süper Lig’deki konumumuz belli ve lideriz. Şampiyonluğun en büyük adayız. Hiçbir takımın gerisinde kalmadık. F.Bahçe, stadını ve tesislerini yaptı. Bizim tesislerimiz yıllardır Avrupa’nın en iyi tesisleri arasında. Projelerimiz yürüyor ve en kısa zamanda Avrupa’nın en iyi tesislerine sahip olacağız. Kimsenin gerisinde kalamayız’ dedi. Bayram AYDIN

Cimbom’da gergin yönetim

G.Saray’da Ergun Gürsoy’un yaptığı şok açıklamar yönetime bomba gibi düştü. Gürsoy’un sözlerinden sonra yöneticiler başkan Özhan Canaydın’ın emriyle susma kararı alırken, yarını dört gözle bekliyor. Genelde yönetim kurulu toplantılarına katılmayan Gürsoy’a F.Bahçe ile ilgili sözlerinden dolayı diğer yöneticilerin tepki göstereceği, Canaydın’ın ise sessizliğini bozup Gürsoy’u uyaracağı iddia edildi. Ayrıca başkanın Mart ayındaki kongreye yeni bir liste ile gireceği belirtildi. Gürsoy’un açıklamalarından sonra muhalefet de ayaklandı. Ali Dürüst, Özer Saracoğlu, Burak Elmas, Sedat Doğan, Hayri Kozak gibi kulübün önde gelen isimleri Ergun Gürsoy’a açıklamaları sebebiyle tepki gösterirken, kongre çalışmalarını da hızlandırdı. Bu arada G.Saray Topluluğu İşbirliği Kurulu Genel Sekreteri Türker Arslan, ikinci başkanın açıklamasına isyan etti, haddini bilmesi gerektiğini söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz