Ege Haberleri

EGE

  O kasket Ecevit’in çıktı

  Can ÖZLÜ/ İZMİR, (DHA)
  26 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 25 Mayıs 2010 - 19:33

  CHP Gaziemir İlçe Başkanı Yüksel Demirsoy’un, büyük kurultayda Genel Başkan Kılıçdaoğlu’na hediye ettiği kasketin, gerçekten de Ecevit’e ait olduğu önesürüldü.

  Ecevit çifti, 1994 yılında geldikleri İzmir’de, DSP’ye maddi destek sağlamak amacıyla, kasketi partili Tülü çiftine sattığı bildirildi.
  Kasketin gerçekten Ecevit’e ait olduğunu sonradan öğrendiğini belirten Demirsoy, “Kurultay için Ankara’ya gittiğimde, genel başkan Kılıçdaroğlu’na bir hediye vermemin güzel bir jest olacağıın düşündüm. Telefonla İzmir’de bulunan İlçe Sekreterim Birsen Şenol’a uygun bir hediye bulunması talimatını verdim. Kendisi de gençlik kollarından bir arkadaşımızı görevlendirmiş. Kemeraltı’nda Ecevit şapkası bulamayan partili arkadaşlar, eski bir DSP üyesi olan, şimdi CHP çatısı altında siyaset yapan Aydın Tülü’ye danışmışlar ve Tülü de kendilerinde gerçek bir Ecevit şapkası olduğunu müjdelemiş. Tülü çifti, şapkayı Kılıçdaoğlu’na vermeyi kabul etmişler. Ecevit’in şapkası, Kılıçdaoğlu’na çok yakıştı” diye konuştu. DSP Gaziemir ilçe üyesi, şimdiki CHP’li Aydın Tülü, kasketi yıllarca onurla sakladıklarını söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı