Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O kadar çok baskı gördük ki...

Fenerbahçeli futbolcu Bekir İrtegün, ligde uzun zamandır yenilmediklerini, seriyi ocak ayına kadar sürdürmeyi hedeflediklerini ifade etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarı-lacivertli futbolcunun Fenerbahçe Televizyonu'na yaptığı açıklamalar kulübün internet sitesinde de yayınlandı.

Takımda büyük bir kenetlenme olduğunu anlatan Bekir, ligde uzun süredir yenilmediklerini kaydederek, “Kendi aramızda yaptığımız konuşmalarda ocak ayına kadar yenilmezlik serimizi sürdürmek istediğimizi vurguluyoruz. Bir sene bu takım Süper Lig'de mağlup olmamış olacak. Bu da çok önemli bir şey diye düşünüyorum. Tabii ki bu olur mu olmaz mı zaman gösterecek. Çünkü futbolda her zaman galibiyetler kadar mağlubiyetler de vardır. Mümkün olduğu kadar şunu söylüyoruz, kötü oynasak bile sonuçlar almaya çalışacağız” diye konuştu.

Milli maçlar nedeniyle lige verilen aranın kendilerine iyi geleceğini düşündüğünü ifade eden Bekir, milli takımlara giden arkadaşlarının sakatlanmamasını ümit ettiğini belirterek, şöyle devam etti:
“Bu seri bize baskı yaratır mı yaratmaz mı, bunu da zaman gösterir ama ben yaratacağını sanmıyorum. O kadar çok baskı gördük ki artık bunlar herhalde devede kulak olur bizim için. Hepimiz çok umutluyuz, hepimiz çok iyi çalışıyoruz ama futbolda değişmeyen bir şey var. İstediğiniz kadar çalışın, istediğiniz kadar antrenmanlarda yüzde 100 performans sergileyin, o maç günü geldiğinde, o 90 dakikada beyaz çizginin içinde yaptığınız şeyler sonucu belirliyor. Elimizden geldiği kadar puan kaybetmemeye çalışacağız.”

“Türk futbolunun geçirdiği süreç takımları etkiledi”

Fenerbahçeli futbolcu, şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturma sürecinin takımları etkilediğini, ortaya konulan istikrarsız performansın sebebinin de bu olduğunu savundu.

Çifte kampın bütün futbolcuları yorduğunu kaydeden Bekir, şunları kaydetti:
“Türkiye Ligi'ne baktığımızda hiçbir takımın tam oturmuş iyi bir futbol oynadığını göremiyoruz. Bunun nedeni tabii ki Türk futbolunun geçirdiği kötü süreç ve her takımın iki defa sezon başı kampı yaşaması. Biz futbolcular fizik olarak bayağı yorulduğumuzu söyleyebiliriz. Bunun üzerine lig başladıktan sonra da üç günde bir maç oynamak biraz daha yük bindirdi hepimizin üstüne. Bunlar belki bahane gibi gelebilir ama ben bunun ciddi bir etkisi olduğunu düşünüyorum. Ama biz bu süreci iyi geçiren takımlardan biriyiz. Eksiklerimize rağmen görev alan arkadaşlar sonuca gitme yeteneğini gösterebiliyor. Çünkü bazen iyi oynayamasak da önemli olan şu zor zamanlarda sonuç almak. Biz bunu becerdik. Bundan sonrası için de sakat olan arkadaşlarımız aramıza dönünce ve biraz daha fizik olarak yeterli seviyeye gelince, çok daha iyi şeyler olacağını düşünüyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler