« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O isimleri açıkla

"Sayın Polat, Moskova’da bana başka türlü konuştu. İktidara geldi şimdi çok daha farklı konuşuyor. Söylemlerini açıklamak istemiyorum, açıklarsam şimdiki yerinde oturamaz. Başkanına, camiasına saygı duymayandan kulübümüze saygı beklemiyoruz."

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
F.BAHÇE Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu, kendilerini yeni stat projelerine engel olmaya çalışmakla suçlayan Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat’ı ağır sözlerle eleştirdi. Polat’la ilgili olarak, "Sayın Polat Galatasaray yönetiminde olmadığı dönemlerde muhalefetteyken, özellikle Moskova’da bana başka türlü konuşuyordu. İktidara geldi şimdi çok daha farklı konuşuyor" diyerek, "Söylemlerini açıklamak istemiyorum, ama açıklarsam kendisi şimdiki yerinde oturamaz. Kendisine sorarsanız söyler neler konuştuğunu" ifadesini kullandı.

Polat’ı uyarıyorum

Galatasaray ile Fenerbahçe kulüplerinin 100 yıldır rekabet ve dostluk içinde olduğunu ifade eden Uslu, şöyle devam etti: "Bizler Galatasaray camiasının hiçbir zaman kötü olmasını istemeyiz. Tabii ki başarısız olmasını isteriz ve biz başarılı olmak için uğraşırız. Adnan Polat’ı bir kez daha uyarıyorum, bu şeyleri yapmasın. Biz kimi kıskanacakmışız. Kendisi diyor ki, bazı bürokratlarla görüşüp önlerini kesmeye çalışmışız. Kimmiş bu bürokratlar? İsimlerini açıklasın. Soyut konuşma olmasın. Biz bu konularla ilgili yakında görüşlerimizi bildireceğiz.

Özellikle stat konusuyla ilgili. Biz stat yapılmasına karşı olmadık. Sportif yapılan her şeye destek veririz, ama biz haksız rekabete, adaletsizliğe karşıyız. Seyrantepe Projesi’nin ilk başının nasıl olduğunu biliyorsunuz, yaklaşık 4 milyar dolarlık bir rant vardı. Biz buna karşıydık. Bu rantın belli bir kısmı da Galatasaray’a gidiyordu." Adnan Polat’ın Fenerbahçe ile ilgili devamlı olarak açıklamalarda bulunduğunu kaydederek, "Polat kendi işine baksın" diyen Uslu, "Fenerbahçe kimseyi kıskanmaz. Fenerbahçe’den daha iyisini yaparlarsa, Fenerbahçe yöneticileri daha da iyisini yapmak için çalışır.

Gelir geçerler

Kendi başkanına, kendi camiasına ve kendi taraftarına saygı duymayandan, bizim kulübümüze saygı beklemiyoruz zaten. Başkanı (Yabancı oyuncu sınırlaması serbest kalsın) diyor, kendi (istemiyoruz) diye açıklama yapıyor. Taraftarı için (çapulcu) diyor.
Camiası için konuşmalar yapıyor. Biz Galatasaray camiasıyla ve kulübüyle ebedi olarak dostuz. Bu dostluğumuza engel olmak isteyen bu tür yöneticiler gelir ve geçer. Tabii ki rekabet devam eder. 100 yıldır devam ediyor ve devam edecektir" şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz