İZMİR HABERLERİ

O İlçedeki Çağ Dışı Görüntülere Müdahale

IHA
13.08.2015 - 16:05Son Güncelleme :

İZMİR'İN ÖDEMİŞ İLÇESİNDEKİ OCAKLI DERESİNİN KENARINA VE İÇERİSİNE ATILAN HAYVAN ÖLÜLERİ, İNŞAAT VE TARIM ÇÖPLERİNDEN ÇEVREYE YAYILAN KÖTÜ KOKUYA, ÖDEMİŞ BELEDİYESİ'NE BAĞLI EKİPLER MÜDAHALE EDEREK TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA BAŞLADI.

IHA

İzmir’in Ödemiş ilçesindeki Ocaklı Deresinin kenarına ve içerisine atılan hayvan ölüleri, inşaat ve tarım çöplerinden çevreye yayılan kötü kokuya, Ödemiş Belediyesi’ne bağlı ekipler müdahale ederek temizleme çalışmalarına başladı.
Ödemiş ilçesi Hürriyet Mahallesindeki Ocaklı Deresinin kenarına ve içerisine atılan hayvan ölüleri, inşaat ve tarım çöplerinden çevreye yayılan ve vatandaşların tepkisine neden olan kötü kokunun ardından Ödemiş Belediyesi harekete geçti. Çıkan haberlerin ardından bölgeye intikal eden Fen İşleri ekipleri, dere içerisinde ve kenarında bir çalışma başlattı. Belediye personeli, kepçeler yardımıyla hayvan ölüleri ve diğer atıkları temizleyerek dereyi kötü görüntülerden arındırdı.
Ödemiş Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mehmet Urtimur, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem’in talimatıyla bölgeye intikal ettiklerini ifade ederek, "Belediye Başkanımız Mahmut Badem’in talimatı ile hemen bölgeye geldik tespitlerimizi yaptık ve ekiplerimizi yönlendirdik. Daha önceki yıllarda Ödemiş Belediyesi olarak biz burada bir yol oluşturmuştuk. Geçtiğimiz zaman içinde belediyemiz dere kenarını ve yol kenarını her yerde olduğu gibi bu bölgede de temizlemişti. Ancak görüldüğü gibi yine burası eski halini almış durumda. Ekiplerimiz burada başta hayvan ölüleri olmak üzere moloz ve diğer çöp yığınlarını temizliyor. Dereler İzmir Büyükşehir Belediyesi Dereler Müdürlüğü sorumluluğundadır. Deremizin içini geçen yıl İZSU ekipleri temizlemişti. Biz bugün derenin de raporunu hazırlayıp İZSU’ya sevk edeceğiz. Bizler üstümüzü düşen görevi en iyi şekilde sonuna kadar yapıyoruz. Vatandaşımızın da daha dikkatli olmasını ve çevreye kirletmemesini rica ediyoruz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden O İlçedeki Çağ Dışı Görüntülere Müdahale hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça O İlçedeki Çağ Dışı Görüntülere Müdahale haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:08
  • Guneş
   07:49
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:05
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı