« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O hesabı Daum vermeli

F.Bahçe camiasının önde gelen isimleri, önceki gün yapılan basın toplantısında konuşması gereken ismin Daum olduğunu söyledi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

“Fenerbahçe’deki gidişatın 1 numaralı sorumlusu Daum’dur. Dolayısıyla basının karşısına Aykut Kocaman değil o geçmeliydi. Kocaman’ın görev ve yetkileri de bir an önce netleştirilmeli. ”

Fenerbahçe için ne dediler

Takımda çok ciddi disiplinsizlik var

Yaşar Büyükanıt (Eski Genelkurmay Başkanı)

OLAYA biraz da tersinden bakmak lazım. Fenerbahçe, tıpkı Beşiktaş gibi sezona kötü başlayıp, sonradan iyi sonuçlarla şampiyonluk yarışına ortak olabilirdi. Futbolda puan kayıpları olur. Kulübü yönetenler, hangi seviyede olursa olsun bu işin altından kalkarlar. Ama son 3 haftadır gerçekten çok üzülüyorum. Özellikle de taraftarlar adına. Son Kasımpaşa maçını statta 90 dakika izledim ama ayıp olmasın diye izledim. Oynanan futbola pek tahammül edemedim. Durmamam lazımdı ama Fenerbahçeliliğime yakıştırmadığım için terk etmedim. Aykut Kocaman’ın işin başında olmasını gönülden isterim ama bir gerçek var ki, takımda çok ciddi bir disiplinsizlik var. Gece hayatları yazılıp çizilenler herhalde taraftarların hislerini bilmiyor.

Bu tabloya çok öfkeleniyorum

Ali Şen (Fenerbahçe eski başkanı)

BU tabloya çok öfkeleniyorum çok. Türkiye’de ‘sportif direktör’ vasfını 29 yıl önce Necdet Niş’i göreve getirerek, ona sınırsız yetki veren bizdik. Görevini, çizgisini bilmeyen bir sportif direktör olabilir mi? Fenerbahçe’de disiplinsizlik ve düzensizlik var. Bu kadar büyük paralar kazanılan bir yerde sportif direktör görev tanımını bilmez mi? Çok öfkelendim. Yorum yapmak bile istemiyorum.

Daum, Kocaman’ın emrinde çalışmalı

Uğur Dündar (Star Haber Genel Yönetmeni)

AYKUT Kocaman, hem insan hem de teknik adam olarak çok değerli bir Fenerbahçeli. Ancak, Aykut Kocaman gerçekten “sportif direktör” ise Christoph Daum’un altında değil, Daum onun altında çalışmalı. Hatta teknik direktörün kim olacağını “sportif direktör” yani Aykut Kocaman belirlemeliydi. Oysa tam tersi yapıldı. Yönetim Daum’u belirledi, sonra da Kocaman’a sportif direktör statüsü verildi. Durum böyleyken takımdaki düşüşün sorumlusu ve çözüm makamı olarak Aykut Kocaman’ın gösterilmesi gerçekçi bir yaklaşım değil. Fenerbahçe Yönetimi bu gerçeği göz önünde bulundurup, alacağı radikal bir kararla Daum’u Aykut Kocaman’ın emrinde çalıştırmalı. Aksi taktirde hem Kocaman’ın statüsü kağıt üzerinde kalır hem de çözümler günü kurtarma çabalarından öte gitmez.

Yıldırım ne derse o

Erman Toroğlu

FENERBAHÇE Kulübü Menajerliği için ilk olarak Aykut Kocaman’ın adı geçtiğinde Maraton programında Şansal Büyüka’ya, Aykut Kocaman’ın Fenerbahçe’de tam yetkiyle çalışıp çalışamayacağını sordum. O da “Zor” dedi. Aziz Yıldırım’ın olduğu yerde kimse tam yetkiyle çalışamaz. Çünkü Aziz Yıldırım’ın olduğu yerde tam yetkili ve etkili Aziz Yıldırım’dır. Yani Aziz Yıldırım en büyüktür. Başka büyük de yoktur. O ne derse o olur. Gerisi laf-u güzaftır... Hikaye.

Soru işaretleri var

Neşet Yalçın (Eski yönetici)

AYKUT Kocaman’ın görev sınırları ve gidebileceği nokta sezon başında net olarak ortaya konmalıydı. İnsanların kafalarında hiçbir soru işareti bırakılmamalıydı. Aykut, görev ve yetkileri dahilinde konuşabildi. Basından takip ettiğim kadarıyla Aykut’un bu konuda sıkıntıları var. Bunlar çözülür mü çözülmez mi onu zaman gösterecek. Model olarak doğru bir model fakat doğru formüllerle işletmeye koymak lazım. O da biraz zaman ve uyum isteyecek tabii.

Gidenler olacak

Rıdvan Dilmen (NTV-Milliyet)

AYKUT Kocaman’ın yönetimle neler paylaştığını bilmiyoruz. Bence 2 hafta sonra devre arası olması ve bu açıklamanın da bu dönemde yapılması, F.Bahçe’den gidenler ve gelenler olacak gibi bir mesaj verdi bana. Aykut belki insanları tatmin edecek bir konuşma yapmadı ama ben de olsam şu dönemde aynı konuşmayı yapardım. Fakat beni düşündüren bir şey var, bu basın toplantısının 8 galibiyetten sonra değil de, üst üste yenilgilerden sonra olması.

Asıl sorun Daum

Oğuz Çetin (Eski futbolcu’

TAKIM başarılı olduğunda Christoph Daum konuşuyor, başarısız olduğunda Aykut Kocaman ya da başkaları. Daum’un konuşmamasına bir anlam veremiyorum. Bu çok garip değil mi? Halbuki takımdaki kötü gidişatın 1 numaralı sorumlusu kendisi. Dün (önceki) akşam da Aykut Kocaman’ın yerinde oturması gereken kişi Daum’du. Fenerbahçe’de sorunların üzerine gitmek yerine etrafından dolaşılıyor. Asıl sorun da Daum’dur. İnsanlar bunu görmüyor mu, yoksa görmek istemiyorlar mı?


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler