Çukurova Havalimanı için yeni bir ihale yapılacak

Reuters-Hurriyet.com.tr/EKONOMİ
19.10.2015 - 12:46 | Son Güncelleme:

MAYIS 2013’te temel atma töreni yapılan Çukurova Havalimanı için yeni bir ihale yapılacak. İhalenin daha önce üstlenicisi olan Koçoğlu İnşaat’ın yaşadığı mali sıkıntılar nedeni ile projeye devam edemeyince ihalenin yenilenmesi gündeme geldi. Yeni ihale tarihi olarak ise 15 Ocak 2016 belirlendi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), Çukurova Bölgesel Havalimanı inşası projesinin yap-işlet-devret modeli kapsamında 15 Ocak 2016'da ihale edileceğini duyurdu.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan ilana göre, 1 milyon euro geçici teminat bedelli projeye ihale tarihine kadar teklif verilebilecek.

Çukurova Havalimanını üstlenen Koçoğlu İnşaat iflas erteleme istediÇukurova Havalimanı'nı üstlenen Koçoğlu İnşaat iflas erteleme istedi


357 MİLYON EURO BEDELLE KOÇOĞLU ÜSTLENDİ
Türkiye’nin 2.’inci en büyük havalimanı olması beklenen Çukurova Havalimanı’nı inşa eden Koçoğlu İnşaat üstlenmişti. 357 milyon Euro bedelle Çukurova Havalimanı projesini ‘Yap-İşlet-Devret’ modeli ile üstlenen Koçoğlu İnşaat Sanayi Tarım ve Hayvancılık Tic. A.Ş., bir süre önce mali sıkıntıya girdi. Şirket, mahkemeden iflas erteleme talebinde bulundu. Şirket, iflas erteleme başvurusu yaptığı süreçte, projeyi bitirebilmek için yerli yabancı ortak arayışına girdi. Ancak, yürütülen görüşmelerden sonuç alınamadı.
Çukurova Havalimanı için yeni bir ihale yapılacak
Çukurova Havalimanı'nın temeli geçtiğimiz yıl 29 Mayıs 2013 günü düzenlenen törenle atıllmıştı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı