« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O gün bırakacağım

Yılın spor adamı seçilen Fenerbahçe Başkanı, hedeflerine adım adım ilerlediklerini söylerken, Christoph Daum, eski talebesi Rıza Çalımbay'a "G.Saray maçında kalbim sizinle. İnşallah yenersiniz" diyerek destek verdi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sarı lacivertli taraftarların yüreğine su serperken, "Fenerbahçe, Avrupa kupasını kazanacak" dedi. Zaman Gazetesi tarafından 'Yılın Spor Adamı' seçilen ve ödülünü UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'in elinden alan başkan Yıldırım'ın mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Tesisleşme alanında gerçekleştirdikleri hamlelerle sarı lacivertlilere, dünya kulübü olma yönünde basamakları yavaş yavaş atlatan Aziz Yıldırım, yaptığı konuşmada oldukça iddialı sözler sarfetti.

Emin adımlarla

Fenerbahçe Başkanı, gecede kendisini ödüle layık görenlere teşekkür ederken, "Göreve gelirken, hedeflerimiz vardı. Tesisleşme konusunda çok iddialı işler yaptık. Yönetimimdeki arkadaşlarımla birlikte gecemizi, gündüzümüze kattık. Fenerbahçe'yi ekonomik olarak güçlendirdik. Tek hedefimiz olan Avrupa kupasını kazandıktan sonra, bu kutsal görevi bırakacağım. Ancak görevimiz daha bitmedi. Yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz. F.Bahçe'yi beklentilerin çok üstünde bir yere getirmek için tüm gücümüzü kullanacağız" dedi.

Daum'dan destek

Bu arada ödül gecesine katılan Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, kokteylde karşılaştığı eski talebesi Rıza Çalımbay'a sarılarak, hasret giderdi. Asistanı Murat Kuş'la beraber ödül törenine gelen Alman çalıştırıcı, Çalımbay'a Beşiktaş'ın son durumunu sorarken, hafta sonu oynanacak Galatasaray derbisi öncesi, "Galatasaray maçında kalbim sizinle. İnşallah yenersiniz. Sahadan galibiyetle ayrılmanızı bekliyorum" diyerek destek verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz