ANKARA HABERLERİ

O grafiti Bestekar’da ortaya çıktı

Doğahan GİRİTLİOĞLU
28.02.2016 - 16:59Son Güncelleme :

Ankaralıların, ilginç eylemlerle tanıdığı KÜF Project’in ocak ayında sosyal medya hesaplarından paylaştıkları, ‘Ankara kedisinin, Başkan Melih Gökçek’i kovaladığı’ grafiti, Bestekar Sokak’taki bir duvarda ortaya çıktı. 

Doğahan GİRİTLİOĞLU

Dünyaca ünlü çizfi film karakteri Mickey Mouse’un yerine Başkan Melih Gökçek’in çizildiği grafitiyle ilgili mahalleli ve esnaf, “Ne zaman ve nasıl yapıldığını bilmiyoruz. Melih Gökçek’in Mickey Mouse’a benzetildiğini fark ettik. Daha sonra yüz kısmını kazıdılar. KÜF Project, daha önce Gaziosmanpaşa’yı gösteren yön levhasını Tosun Paşa olarak değiştirmiş, Çankaya’daki kaldırım mantarlarını ise 80’li yılların unutulmaz bilgisayar oyunu ‘Pacman’e benzetmişti. Kuğulu Alt Geçidi’ndeki Büyükşehir Belediyesi logosunun üstüne ise pisuar maketi yerleştirerek yanına “Küçük 1 lira” yazmıştı. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden O grafiti Bestekar’da ortaya çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 16 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça O grafiti Bestekar’da ortaya çıktı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı