« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O golü kırık parmakla yemiş

Karşılaşmanın henüz 15. dakikasında sakatlanan ve kırığı gizleyerek oynamaya devam eden file bekçisi, 30. dakikada yediği hatalı golle hem kendini hem de takımını yaktı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ kalecisi Cenk Gönen, Belediye maçında 75 dakika kırık parmakla oynamış. Genç file bekçisinin, karşılaşmanın 15. dakikasında yaşanan bir pozisyonda sol el küçük parmağında kırık oluştuğu ortaya çıktı. Önümüzdeki hafta içinde ameliyat edilecek kalecinin, yaklaşık 8 hafta takımdan uzak kalacağı anlaşıldı.
Kurtarışlar yaptı
Ancak genç file bekçisinin, maç sırasında bu sakatlığı gizlemesi ve ağrılarına rağmen devre arasında çıkmak istememesi şaşkınlık yarattı. Karşılaşmaya kırık parmakla devam eden Cenk, 30. dakikada kolay bir topu kontrol edememiş ve Beşiktaş’ın ilk golü yemesine neden olmuştu. İkinci yarıda başarılı kurtarışlar da yapan siyah beyazlı kaleci, son dakikada bir gol daha yiyerek 2-1’lik yenilgiyi önleyemedi.
Röntgende çıktı
Sezona flaş bir başlangıç yapan file bekçisinin dün çekilen röntgen filminde ise parmağında kırık tespit edildi. Bir açıklama yapan Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Prof. Dr. Mete Düren, kalecilerinin parmağında kırık olduğunu doğruladı. Düren, “Beşiktaş ve Türk futbolu açısından çok önemli bir yetenek olduğunu düşündüğümüz kalecimizin en kısa sürede sahalara dönmesi için tüm sağlık ekibi seferber olmuştur’’ dedi.
Sakatlıklar üst üste
Beşiktaş’ta sezonu kapatan Ersan Gülüm’den sonra Cenk Gönen’de de böyle ciddi bir sakatlığın olması büyük üzüntü yarattı. Son haftalarda takımın değişmez kalecisi olan Cenk’in yerine, Rüştü Reçber’in kaleyi devralması bekleniyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz