Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O golü Adalı attırdı

Sivok’un Beşiktaş’ı kurtaran golünün ilginç bir hikayesi var.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

İbrahim Öztürk’e karşılık Bursaspor’a gönderileceğini öğrenen ve kupa finalinde sahaya çıkmak istemeyen Çek futbolcuyu Serdal Adalı ikna etti.

ZİRAAT Türkiye Kupası finalinde 2-1 yenik duruma düşen Beşiktaş, Sivok’un attığı kafa golü ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında beraberliği yakalamış, bu golle uzatmalara ve penaltılara taşıdığı mücadele sonunda kupayı kazanmıştı. Oysa siyah beyazlı takımı ipten alan Çek futbolcu, karşılaşmaya oldukça moralsiz çıktı. İbrahim Toraman’ın cezası nedeni ile elde kalan tek gerçek stoper olan Sivok zorlukla ikna edilerek oynatıldı.
Takas üzüntüsü
 Maç öncesi Kayseri’de kampta olan Beşiktaşlı futbolcular sabahın erken saatlerinde gazeteleri okurken en çok, Hürriyet’te yayımlanan “Bursasporlu İbrahim Öztürk’e karşılık kaleci Hakan Arıkan ve Sivok takas edilecek” haberi konuşuldu. Öğrendikleri ile birden şaşıran Sivok, soluğu futbol komitesi başkanı Serdal Adalı’nın odasında aldı. Ve ikili arasında şu diyaloglar geçti...
Moralim çok bozuk
-  Sivok: Bu haber moralimi çok bozdu. Kupa finalinde oynamak istemiyorum.
-  Adalı: Medyada bizim için de haberler çıkıyor. Sen aldırma.
-  Sivok: Ama gönderileceğim söylentileri, benim konsantremi etkiliyor.
-  Adalı: Sen işine bak. Maça odaklan. Kupayı kazanmamız gerekiyor.
-  Sivok: Ben duygusal bir adamım. Konsantrasyonum bozuldu bir kere. Bu karşılaşmada yapacağım en ufak hata beni bitirir.
-  Adalı: Tayfur Havutçu senden çok memnun. Senin hakkında da sadece o karar verir. Kimin gidip kimin kalacağı bu finalden sonra belli olacak.
-  Sivok: Tamam başkan. Oynayacağım.
İkili görüşmede Sivok’u ikna eden Serdal Adalı, futbolcusunu motive etmek için büyük çaba sarf etti. Hatta maçtan önceki gece Başkan Yıldırım Demirören, Kayserispor eski Başkanı Ahmet Demircioğlu’nun bağ evindeki davete giderken, Adalı otelde kaldı ve Sivok’la konuşmayı sürdürdü. Kendisine gösterilen özel ilgiyle toparlanan Çek oyuncu da attığı kritik golle kupayı getirdi. Sivok’un üzüntüsünü bilen takım arkadaşlarının, golün sevincini bu futbolcuyu ortalarına alarak kutlaması perde arakasında yaşanan bu gelişmelerin bir kanıtıydı. 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler