« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O gece kanat takacağız

Potanın Kraliçeleri’nin taç giyme töreninden etkilenen şampiyon Fenerbahçe Acıbadem’in iki yıldızı, Menajer Violet Duca’ya giderek ilginç bir istekte bulundular.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

AROMA Kadınlar Voleybol Ligi’nde önceki akşam üst üste 3. kez zafere ulaşan Fenerbahçe Acıbadem’in sezon başındaki tek hedefi Avrupa Ligi şampiyonluğuydu. Herkes bu hedef etrafında kenetlenmişti.  Ancak ne olduysa o gün oldu. Vakıfbank Güneş Sigorta, belki de bu sezonun en mükemmel oyununu sarı lacivertliler karşısında sergiledi ve 3-2 kazanıp mutlu sona ulaşırken rakibinin de hayallerini suya düşürdü. F.Bahçe’nin Avrupa şampiyonluğu hayali başka bir bahara kalmıştı..
İşte o günlerde Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, ezeli rakibi Galatasaray’ı devirerek lig şampiyonu oldu ve oyuncuların hepsine serenomi sırasında taç takıldı. Potanın Kraliçeleri’ne uygun bir serenomiydi bu. Bu tören, Sarı Melekler’in iki ası Naz ve İpek’in çok ilgisini çekmişti. F.Bahçe’nin iki yetenekli oyuncusu, şampiyon olacaklarından o kadar emindi ki, Menajer Violet Duca’ya giderek 1 ay sonra yaşanacak şampiyonluk gecesine damgayı vuran bir istekte bulundular: “Biz de melekler gibi kanat takacağız o gece…”
Motivasyon oldu
Violet Duca oyuncularının isteğini kırmadı ve kadın basketbolunda kazanılan şampiyonluğun hemen ardından kanat organizasyonu için girişimlere başladı. O gece kanatlar Burhan Felek Salonu’na getirildi ve tüm oyuncular için inanılmaz bir motivasyon kaynağı oldu. O gece melekler gibi kanatlanacaklardı. Seremoni öncesi Başkan Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar’ın yanına giden oyuncular, tebrikleri kabul ettikten sonra Eda “Bizim de bir sürprizimiz var” dedi.
Herkes şaşırdı
Ve takım arkadaşlarını soyunma odasına götürmeye başladı. Takımın sponsoru ve en büyük destekçisi Mehmet Ali Aydınlar’ın “Nedir sürpriz?” lafına elleriyle kanat işareti yaparak yanıt veren Eda ve arkadaşları birkaç dakika içinde sahaya çıktığında herkes şaşırdı.
Sarı Melekler gerçekten de kanatlanmıştı. 1 ay önceden hazırlanan kanatlarla şampiyonluğa uçan Sarı Melekler, herkesi hayrete düşüren görüntüler sergilediler.

Melekler zafer sarhoşu

ŞAMPİYON melekler, zaferin coşkusunu doyasıya yaşadı. Önceki akşam, taraftarla yapılan kutlamanın ardından soluğu Reina’da alan ‘Filenin Sultanları’ sabahın ilk ışıklarına kadar vur patlasın çal oynasın eğlendi. Fenerbahçe Marşı eşliğinde mekana giren oyuncular daha sonra ellerindeki meşaleleri ateşledi.

Guidetti hakkında suç duyurusu

F.BAHÇE Kulübü, şampiyon oldukları son maçta, tribünleri orta parmağını göstererek tahrik eden V.Güneş Sigorta’nın hocası Guidetti’den şikayetçi oluyor. Sarı lacivertliler, Sporda Şiddet Yasası uyarınca harekete geçip, İtalyan teknik adam hakkında suç duyurusunda bulunacak. Gazetelerde yer alan fotoğraf da resmi delil olarak kullanılacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler