« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O futbolcu Denizli'nin gözdesi

“Denizli’ye karşı olan ya da az para aldığı için huzursuzluk yaşayan biri değil. O futbolcu, Mustafa Denizli’nin de, kulübün de gözdesi. Manşete değecek bir isim.”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İspitçi muhtar amacın nedir? - Fatih Kaya yazıyor

BEŞİKTAŞ’ın eski yöneticisi Reha Muhtar’ın önceki gün Kanaltürk’teki Son Kale programında anlattığı, Hürriyet’in de dün manşete taşıdığı iddialar yenir yutulur gibi değildi...
Muhtar, siyah beyazlıların çok önemli bir futbolcusunun kendisine ge-lerek, teknik direktör Mustafa Denizli’nin takımı iyi çalıştırmadığını söylediğini ileri sürüyordu.
Bu iddialar gündeme bomba gibi düştü. Dün, futbol sohbetinin yapıldığı her yerde en çok konuşulan, tartışılan konu buydu. Herkes o futbolcunun kimliğini merak ediyordu.
Biz de bu önemli sorunun cevabını iddiaları ortaya atan Reha Muhtar’ın bizzat kendisine sorduk. Muhtar isim vermedi ama oyuncunun kimliği hakkında çok önemli ipuçları verdi.
Önce kısa bir geri dönüş yapalım ve Muhtar’ın Son Kale’deki sözlerini hatırlayalım:
Nasıl gol atacağımızı bilmiyoruz
“Beşiktaş’ın çok önemli, uluslararası bir oyuncusu antrenmanlarda hiçbir şekilde duran top ve gol çalışması yaptırılmadığını ve nasıl gol atacaklarını bilmediklerini söylüyor. Futbolcunun yeteneği varsa gol atabiliriz, yoksa nasıl atarız bilmiyoruz diyor.”
Ve şimdi de Reha Muhtar’ın cevabını açıklayalım:
“Konuştuğum futbolcu kesinlikle Mustafa Denizli’ye karşı olan ya da az para aldığı için yaşayan bir oyuncu değil. Bunları bana Mustafa Denizli’ye karşı olduğu için de ifade etmedi. Sadece ‘gol çalışırsak çok daha iyi olur’ dedi. Onun için benim açımdan çok güvenilir bir kaynaktı. Takıma giremeyen bir oyuncu olsa tamam... Ama hayır, bu futbolcu Denizli’nin de, kulübün de gözdesi. Ve manşete değecek önemde bir futbolcu. Sıradan biri değil. Hiçbir zaman bu futbolcunun ismini söylemem. Denizli takımdan ayrılırsa ya da bu futbolcu Beşiktaş ile yollarını ayırırsa, belki. Ama benim niyetim Beşiktaş’a zarar vermek değil.”
Biz Reha Muhtar’ın cevabıyla yetinmedik; başka kaynaklardan o futbolcunun kim olduğunu öğrenmeye çalıştık. Bilgiler yine aynı doğrultudaydı:
“O futbolcu gerçekten çok ünlü. Beşiktaş camiasının beklentilerinin çok fazla olduğu bir oyuncu. Ve taraftarların da çok sevdiği bir isim...”

NOT

Beşiktaş, şampiyonluk yarışını südürüyor. İsmi bizde saklı olan bu futbolcunun kimliğini, siyah beyazlı kulübe zarar vermemek için açıklamıyoruz.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz