Gündem Haberleri

GÜNDEM

  O fotoğrafı yayınlamıyoruz

  Hürriyet Haber
  21 Ocak 2012 - 15:56Son Güncelleme : 21 Ocak 2012 - 16:59

  Tam yüz nakli yapılan Uğur Acar'ın nakilden önceki ve ameliyattan sonraki fotoğraf ve görüntüleri elimizdeydi ama kullanmadık.. İşte nedeni...

  Bugün Türkiye için büyük gün... Dünyada bir kaç ülkede yapılan bir ameliyat ülkemizde gerçekleşti. İlk tam yüz nakli... Evet. İnanılmaz ama gerçek... Yaşamını yitiren bir insandan, umudunu tüketmiş olan aynalara küs bir başka insana yüz nakledildi. hurriyet.com.tr bugün sabahtan itibaren bu mükemmel gelişmeyi ilk duyuran internet sitesi oldu.

  Başından itibaren yüz nakli yapılacak Uğur Acar'ın ona hayatı zindan eden yüzünün fotoğrafı ve görüntüleri elimizdeydi. Ancak biz onu, ailesini ve bu müthiş haberi merakla izleyen milyonları üzmemek için kullanmadık.

  Saatler geçti, Türkiye'nin gözü kulağı Antalya'daydı... Saat 15.00 sularında Antalya'dan müjdeli haber geldi. Tam yüz nakli ameliyatı başarıyla tamamlanmıştı. Ardından yeni yüzü ile Uğur Acar'ın fotoğrafları ve görüntüleri ajanslara düştü. Biz yine aynı gerekçelerle ameliyat sonrası bu görüntüleri de kullanmıyoruz.

  Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi nakiller konusunda Türkiye'nin, belki de dünyanın başka ülkelerinin de umudu... Bir çok yenilik, ilk adım oradan geliyor. Oradaki doktorlar umutsuzlara umut oldu. Biz de bu umut dolu haberleri duyurmaya devam edeceğiz...

  İŞTE O MUCİZE EKİP

  ÇOK YORGUN ÇOK MÜTEVAZI

  AİLESİ İSTEDİ CANSIZ MANKENDEN KOL BACAK TAKILDI

  BUGÜN ÇOCUĞUMU KOLLARIMDA TUTABİLİYORSAM

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı