Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O forma 10 günde alınmaz

“Bir hafta, 10 gün idman yaptım, artık hazırım diye düşünüyor. Belki İspanya’da ve daha önce Fenerbahçe’de işler böyle yürüyordu. Bu takımda 8 aydır çalışan bir futbolcu grubunun olduğunu unutmasın.” Antrenmanlara devam edecek, ben onu gözlemleyeceğim, ihtiyaç olursa yararlanabiliriz.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Teknik Direktörü Aykut Kocaman, dünkü sohbet toplantısında, takımın son durumuyla ilgili soruları yanıtlarken, kendisinden forma isteyen Daniel Güiza’ya da mesaj yolladı; “O forma 10 günde alınmaz!”

Güiza’nın son iki antrenmanda son derece istekli çalıştığının hatırlatılıp, bunun karşılığı olarak forma şansı bulup bulamayacağı yönündeki soruya Kocaman, şu karşılığı verdi;

“Güiza kendisiyle de konuştuğumuz şeyleri bir anlayabilse, her şey çok kolay olacak. Burada 8 aydır çalışan bir futbolcu grubu var. Bu durumu gerçekten özümsese işler biraz daha kolay olacak. ‘Bir hafta,10 gün antrenman yaptım, artık hazırım’ gibi düşünüyor. Belki İspanya’da ya da Fenerbahçe’de önceki yıllarında böyle olmuş olabilir. ‘Antrenmanlarımı sıklaştırdığım sürece alternatiflerden birisi olabileceğim’ gerçeğini özümerse, işi daha da kolaylaşacak. Böyle yaparsa bizim de işimizi kolaylaştırır. Güiza, antrenmanlara devam edecek, ben onu gözlemleyeceğim. Yükseldiğini gördüğüm anda takımda ihtiyaç varsa o zaman yararlanmaya çalışacağız.”

Bilica’nın daha çok yabancı kontenjanı nedeniyle kadronun dışında kaldığını anlatan Kocaman, Stoch’da bir hayal kırıklığı yaşamadığını anlatarak, “Takım sert ligde iyi gidiyor.

Hayal kırıklığım yok

Her oyuncudan faydalanma, her oyuncuyu kurtarma, koruma şansımız maalesef yok. Stoch ile ilgili hayal kırıklığım yok ama beklentilerim var. Yetenekli bir futbolcu, bundan kuşkum yok” diye konuştu. Kocaman, Mehmet Topuz’un A Milli Takım’da oynamayı hak ettiğini düşünüp düşünmediği sorusu üzerine, “Her yere layık olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler