« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O da Beşiktaş'ı istiyor

Beşiktaş'ın kaleci arayışları çerçevesinde gündemine gelen Kolombiya Milli Takımı kalecisi David Ospina, İstanbul'a gelmeye sıcak bakıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Pazartesi günü yapılacak görüşmeler sonrasında kulüpler düzeyinde anlaşma sağlanırsa Ospina'nın da Çarşamba günü Beşiktaş'la resmi sözleşme imzalamak için masaya oturacağı öğrenildi.
 
OSPİNA, TEKLİFTEN SONRA PİNO'YLA KONUŞTU
 
Radyospor'dan Özgür Sancar'ın haberine göre, Fransa Lig 1'de OGC Nizza forması giyen Kolombiyalı file bekçisi, Madrid'te yaşayan menajeri aracılığıyla Beşiktaş'ın kendisiyle ilgilendiğini duyduktan sonra, genç milli takımlardan arkadaşı olan, Galatasaraylı Juan Pablo Pino'yla konuştu.  Pino, Türkiye ve İstanbul'daki yaşamla ilgili olarak, Ospina'ya son derece olumlu referanslar verdi. Beşiktaş'a ve diğer büyük Türk takımlarına önemli oyuncuların geliyor olması da 23 yaşındaki file bekçisinin siyah beyazlıların teklifine sıcak bakmasını sağladı. Siyah beyazlı takımın bu sezon Avrupa Ligi'ne katılamayacağını bilen Ospina bunu bir sorun olarak görmüyor.
 
KULÜBÜ 2 SEZON ÖNCE 8 MİLYON EURO İSTEMİŞTİ
 
Ospina'ya 2 sezon önce Galatasaray talip olmuştu; ancak kulübü 8 milyon euro bonservis ücreti isteyince transfer gerçekleşmemişti. 23 yaşındaki kalecinin Fransız Kulübü'yle bir yıllık daha anlaşması var.
 
TRANSFER KULÜPLER DÜZEYİNDEKİ ANLAŞMAYA BAĞLI
 
Bu transferin, Beşiktaş için zor olan tarafı kulüpler düzeyinde anlaşma sağlamak... Pazartesi günü yapılacak pazarlıkta anlaşma sağlanması durumunda Ospina'nın sözleşme imzalamak konusunda ağır koşullar ileri sürmeyeceği öğrenildi. Kolombiyalı file bekçisi 4 yıllık sözleşme yapmak istiyor.
 
KENDİ JENERASYONUNDA DÜNYANIN EN İYİLERİ ARASINDA
 
Fernando Muslera ile birlikte Güney Amerika'nın en iyi kalecileri arasında gösterilen Ospina, Avrupa'da da kendi kuşağı içerisinde en iyiler arasında yer alıyor. Beşiktaş, Ospina'nın performansına bağlı olarak, ileride gerçekleşecek satışından da iyi bir gelir elde edebilir.
Daha önce bir başka Kolombiyalı kaleci Oscar Cordoba, uzun yıllar Beşiktaş'ın kalesini korumuştu.
 
Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, "Ospina'yla 2 haftadır temastayız. Çok iyi bir kaleci, transferi gerçekleşmezse 2. ya da 3. alternatifimiz var" demişti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz