"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

O çocuk titrerken

O ANA kimse "Bütün dünyada erken başlıyor bu ligler, bak bu hafta Almanya’da, İngiltere’de de başladı...." demesin.

Takvim sıkışıklığı da demesinler... İngiltere’de 1 Ocak’ta öğlen saatinde bile maç oynanıyor, hep beraber seyrediyoruz televizyonlarda...

İngiltere’de dün Newcastle United-Wigan maçı vardı, maç şakır şakır yağmur altında oynandı. Yani diyorum ki; Türkiye’nin ağustos ayındaki iklim koşullarıyla Almanya ve İngiltere’nin aynı değil.

* * *

Dün akşam Meduna’ın başına gelenlerden sonra, o gencecik insanı sedyeye bindirilirken ayaklarının titrediğini gördükten sonra canım sadece öfke kusmak istiyor; kusura bakmayın.

Bana ne maçtan, golden, tartışmalı pozisyondan...

Maçın skorunun, kimin gol attığının, kimin topu tuttuğunun, kimin hangi düdüğü çaldığının, kimin kaç puan toplayıp şampiyon olduğunun filan hakikaten öneminin olmadığı bir an yaşadık hep beraber.

Bakın sevgili futbolseverler; herhalde bu havada futbol maçı oynanmaması gerektiğini düşünen tek kişi ben değilim.

Aranızda karşı çıkacak olanların fikirlerini de saygıyla dinlerim ama beni kimse bu havada futbol oynanmasının "şart" olduğu konusunda ikna edemez!

* * *

Şu ana kadar, bu sezonda iki futbol insanını gencecik yaşlarında kaybettik. Sebebi ayak tırnağının dönmesi bile olsa bence nedeni bu sıcaktır!

Dün yine bir futbolcu sahanın ortasında ölümden döndü.

Holosko’yu gördünüz mü? Hasan Şaş’ı gördünüz mü? Hakan Şükür’ü, Mondragon’u, Uğur İnceman’ı gördünüz mü?

Kendinizi onların yerine koyun ve canınız futboldan bahsetmeyi ister miydi istemez miydi siz söyleyin.

Kusura bakmayın, maçla ilgili hiçbir şey yazacak halim yok.

Bu havada futbol oynatanları da vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum...

X