« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O bütçenin 5’te 1’i olsa Avrupa’yı titretirim

Üç büyüklerdeki imkanların kendisine tanınması halinde ses getirebileceğini söyleyen Ziya Doğan, "Trabzonspor dünya devi, rakiplerimiz de çocuk takımı değil" dedi.

Yunus Emre SEL (DHA)
SON GÜNCELLEME
AĞIR eleştirilerin ardından bunalan Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, beklenmedik bir çıkış yaparak, Fenerbahçe, Beşiktaş veya Galatasaray’ın bütçelerinin 5’te birinin kendisinde olması durumunda Türkiye’de ve Avrupa’da futbolun nasıl oynandığını herkese göstereceğini iddia etti.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında dobro dobra açıklamalar yapan teknik patron, takım olgusunun oluşturmanın kolay olmadığını belirterek, şöyle konuştu: "Elindeki mevcut kadroya çok fazla takviye yapmak lazım. Real Madrid dünya yıldızlarını bir araya aldı, çok zevkli futbol oynadı ama hiçbir sonuç alamadı.

Zevkli futbolun hangi malzemeyle oynanacağını biliyorum, ama bu malzemeyi Trabzonspor çok kolay bulamaz. Ben de diyorum ki keşke Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray’ın bütçelerinin 5’te biri bende olsa da Türkiye’de ve Avrupa’da futbol nasıl oynanır gösterebilsem. Ben de bunun hayalini kuruyorum."

Cezaya çarptırılan Ceyhun, Doğan’ı yendi

Trabzonspor’un, bazı insanların çizmeye çalıştığı karamsar tabloda olmadığını ve Anadolu takımlarının artık bir sisteme sahip olduğunun altını çizen Ziya Doğan, "Takımımız ligde iddialı durumdadır. Trabzonspor’un karşısında hiç rakip yokmuş gibi oynanması isteniyor. Böyle bir şey yok. Takımlar artık kuvvetli, takımlar artık dengeli, takımlar artık takım oyunu oynuyor. Anadolu futbolu sistem kurmaya başladı. Bunu gözden kaçırıyoruz, zannediyoruz ki karşımızda çocuklar takımı var. ’Çıkarlar, istediğimiz gibi şov yaparız’ diye düşünülüyor. Trabzonspor dünya devi, rakiplerimiz de çocuk takımı değil" ifadesini kullandı.

Bu arada Kasımpaşa maçında oyundan alınınca körükleri yumruklayan Ceyhun Eriş’e 2500 YTL para cezası verilirken, dünkü idmanda tecrübeli oyuncunun takımı, teknik direktör Ziya Doğan’ın ekibin çift kale maçta 3-1 yendi.

Bunları da Beğenebilirsiniz