« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O benim ustamdır

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Naim podyumdaki en büyük rakibi Pecholov ile idmanda buluştu

Hırvat halterci, Cep Herkülümüze övgüler yağdırıp, ‘‘Naim kilomun favorisi. Ben onu Soyfa'da kötü zamanında geçtim. Sydney'deki mücadele büyük çekişmeye sahne olacak. Kürsüde Naim ile ben olacağım’’ dedi.

Cep Herkülümüz Naim Süleymanoğlu en büyük rakibi Pecholov ile idmanda buluştu. Halteri bıraktıktan 3.5 yıl sonra döndüğü Avrupa Şampiyonası podyumunda Sofya'da kendisini geçerek birinci olan Bulgar asıllı Hırvat halterci Nikolay Pechalov ile Naim antrenmanda biraraya geldi.

İki eski dost ve yeni rakip karşılıklı idmanlarını yaptıktan sonra birlikte saunaya girdiler. Pechalov Hürriyet'e ‘‘Naim, benim kilomun favorisi. Ben onu çok kötü zamanında Sofya'da geçtim. Ama onun olimpiyatlara çok iyi hazırlandığını duydum’’ dedi.

Bu kez işinin kolay olmayacağını anlatan Pecholov, ‘‘O benim ustamdır. Bu kez şampiyonluk yarışı büyük çekişme içinde geçecek. Ben de Sofya'dan sonra iyi bir hazırlık dönemi geçirdim. Her şey ayın 17'sinde belli olacak. Şeref kürsüsünde Naim ile ben olacağım’’ diye konuştu.

Naim’e oda şoku

OLİMPİYAT Köyü'ndeki ilk gününde aşırı gürültü yüzünden uyuyamayan Naim Süleymanoğlu'nun odasının judocularla değiştirilmesi istendi. Ancak bu kabul edilmeyince Naim gece bahçe bölümünde Sunay Bulut ile birlikte bir barakada kaldı. Daha sonra Konya Gençlik Spor İl Müdürü Necati Yeğen odasını Naim'e tahsis etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz