Gündem Haberleri

GÜNDEM

  O ayıptan dönüldü

  hurriyet.com.tr
  17 Ağustos 2012 - 12:38Son Güncelleme : 17 Ağustos 2012 - 14:42

  Hürriyet Dünyası yazarı Kanat Atkaya’nın dün gazetede ve Hurriyet.com.tr’de yayımlanan “Şehit yakınlarına şarkılar (!)” başlıklı yazısı çok ses getirdi. Tartışmalar üzerine İller İdaresi Genel Müdürlüğü, şehitler ve gaziler için hazırlanan web sayfasından Atkaya’ya “El insaf!” dedirten şarkıları kaldırdı.

  ŞEHİT YAKINLARINA ŞARKILAR(!)

   

  Atkaya, dün yayımlanan “Şehit yakınlarına şarkılar(!)” başlıklı yazısında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı www.sehitlervegaziler.gov.tr adresli siteden bahsederek, “Yakınlarını kaybedenler, sitede siyasilerin söylev ve demeçlerini okuyabiliyor, haklarını öğrenebiliyor, güncellenen genelgelerden haberdar olabiliyor. (…) İyi niyetten zerre kadar kuşkum olmadığını belirtmiştim. Ama iyi niyet, görülen abukluk karşısında susmayı gerektirmiyor” demiş ve sitede bulunan “Sevdiğimiz Şarkılar” arşivini eleştirmişti.

   

  “Yakınını şehit veya gazi olarak geri almış kişiler için hazırlanmış sayfada İçişleri Bakanlığı tarafından sevilmiş şarkılar görmek nasıl bir ruh hali yaratır takdirinize bırakıyorum. Bu işin başka kısmı. Asıl hadise, bu abukluğu daha da abuk hale getiren şarkı seçimi” diyen Atkaya listedeki, “Bir İhtimal Daha Var, O da Ölmek mi Dersin” ve“Yadeller Aldı Beni, Taşlara Çaldı Beni” gibi şarkıların böyle bir siteye uygun olmadığını belirtmiş ve yazısını “El insaf!” diyerek bitirmişti.

   

  İller İdaresi Genel Müdürlüğü, bir duyarlılık göstererek o ayıptan döndü. Siteden tartışma yaratan şarkılar kaldırıldı.

   

  Dün akşamdan itibaren siteye girenler sol taraftaki “Sevdiğimiz Şarkılar” kısmına girdiklerinde “Kayıt bulunamadı” mesajıyla karşılaşıyor. Sitenin diğer kısımlarıysa eskiden olduğu gibi çalışmaya devam ediyor. 

  O ayıptan dönüldü

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı