« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O artık bir “kazanan”

Finallerin kaybeden adamı olarak anılan Andy Murray, 2012 Londra Olimpiyatlarında raketini altın madalya için salladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Koray Durkal

Koray Durkal

 

Wimbledon’da yenildiği Roger Federer’i bu kez üstün bir oyunla yenen Murray, gözyaşlarını galibiyet sevinci için döktü. Güçlü rakibini 6–2, 6–1 ve 6-4’lük setlerle 3–0 yenen Murray, kaybeden adam lakabından da kurtulmayı başardı.

 

***

 

Gerçekten Andy Murray için farklı bir sayfa açmak gerekiyor. Tenis dünyasının efsane ismi Federer, toprak kortun bir numarası Nadal ve son yılların durdurulamaz oyuncusu Djokovic hemen her Grand Slam’de karşısına çıkan isimler. 2008 Amerika Açık, 2010 ve 2011 Avustralya Açık ve 2012 Wimbledon finali Murray için “kaybeden adam” imajının hiç bitmeyeceğini gösterir gibiydi. Ta ki 2012 Olimpiyat finaline kadar…

 

***

 

Fred Perry’nin ardından 76 yıl sonra Wimbledon’da final oynama başarısını gösteren ilk Britanyalı tenisçi olan Murray, makyajlanmış Wimbledon’ın yeni hali “merkez kortta” tarih yazdı. Baskı altında kendi oyunundan uzaklaşan ve basit hatalarından ders almış, sonuna kadar savaşan bir tenisçi olarak.

 

***

 

Spor camiasında en çok tartışılan isimlerden biri olan Lebron James’ten ilham aldığını her defasında söyleyen Murray, Kral’ın yüzük takmasıyla birlikte ilhamın kaynağının ilk kez doğrularını da kendisi için gerçekleştirmiş oldu.

 

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.
Bunları da Beğenebilirsiniz