Gündem Haberleri

  O artık anne

  Hürriyet Haber
  04.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bir zamanların ünlü TV dizisi Tatlı Sert'in sinema versiyonunda Emma Peel rolüyle karşımıza çıkan Amerikalı sinema oyuncusu Uma Thurman, geçtiğimiz Temmuz ayında anne olduğu için sinemaya kısa bir süre için ara verdiğini söylüyor. İkinci kocası aktör Ethan Hawke'den Maya Ray adlı bir bebek dünyaya getiren Thurman, annelikle sinemayı nasıl bir arada yürütmeyi planladığını anlattı.

  Er ya da geç film setlerine döneceğini belirten Thurman, ‘‘Rollerime evde hazırlanmayı ve bebeği de yanımda stüdyoya götürmeyi düşünüyorum’’ dedi. Çocuk sahibi olmanın muhteşem bir duygu olduğunu ve 28 yaşın da bir aile kurmak için en ideal dönem olduğunu söyleyen Thurman, ‘‘Kendimi tam aile sahibi olacak olgunlukta hissediyorum’’ diye konuştu.

  Sinemaya ilk adım attığı yıllarda, ‘‘Tehlikeli İlişkiler’’ gibi bazı filmlerde soyunduğunu hatırlatan muhabirin, ‘‘Kendinizi kullanılmış hissediyor musunuz?’’ şeklindeki sorusu üzerine Thurman şu yanıtı verdi:

  ‘‘Sinema bir meslektir ve her meslek alanında sömürü vardır. Bununla birlikte ben kendimi hiç de sömürülmüş hissetmiyorum. Ne 'Baron Münchhausen'in Maceraları', ne de 'Tehlikeli İlişkiler' bir seks filmiydi. Her iki filmdeki rolümle de gurur duyuyorum.’’

  Ünlü aktör Richard Gere'in bir zamanlar, oyuncu olmaması için kendisini uyardığını belirten Thurman, ‘‘Ama, ben sinema dünyasına girmekte hiç tereddüt etmedim. Çünkü sadece cehennemden korkmayan insanlar ve deliler bu mesleği seçebilir’’ diye konuştu.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı