GeriBasketbol O antrenöre tarihi ceza
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O antrenöre tarihi ceza

O antrenöre tarihi ceza

TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, Ordu’da Ünye Basketbol ile Egas Açı Lisesi yıldız kız basketbol takımları arasında oynanan karşılaşmada hakem Barış Kaplan’ı yaralayan Ünye antrenörü Yerlikaya için işlemleri başlattıklarını açıkladı.

TÜRKİYE Basketbol Federasyonu, Ordu’daki yıldız kızlar basketbol maçında hakem Barış Kaplan’a içi su dolu şişe fırlatan antrenör Şenol Yerlikaya’ya tarihi bir ceza verdi.
Ordu’da, Ünye Basketbol ile Ordu Egas Açı Lisesi yıldız kız basketbol takımları arasındaki maçta, Ünye temsilcisinin antrenörü Şenol Yerlikaya’nın hakem Barış Kaplan’a içi su dolu şişe fırlatıp yaralanmasına sebep olması gündeme bomba gibi düştü... Olayın görüntüleri sosyal medyada en çok ilgi gören paylaşımlar arasına girerken, antrenör Yerlikaya’ya büyük tepki oluştu.

AKKAŞ DURUMA EL KOYDU

BU olay karşısında nasıl bir tavır alacağı merakla beklenen TBF, bir açıklama yaparak, antrenör Şenol Yerlikaya’nın lisansının iptal edileceğini duyurdu.
TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş tarafından yapılan açıklamada, “Şenol Yerlikaya’nın disiplin kuruluna sevk edilmesi ve antrenörlük lisansının da iptali için girişimlere başlanmıştır. Ayrıca, halen sürdürmekte olduğu Ünye 12 Dev Adam Basketbol Okulları antrenörlük görevinden de alınmıştır” denildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle