Gündem Haberleri

GÜNDEM

  O anlardan geriye kalan

  Hürriyet Haber
  07 Temmuz 2012 - 17:29Son Güncelleme : 07 Temmuz 2012 - 17:46

  Samsun’daki TOKİ konutlarında yaşayan Selma Yazıcı, sel felaketinde sular altında kalan zemin kattaki dairede, eşini ve iki çocuğunu kaybetti. Genç annenin ailesini kurtarmak için attığı çığlıklar ve son çabası yürekleri dağladı. Acı anları, sadece objektiflere değil yüreklere, zihinlere kazındı. İşte o anlardan geriye kalan izler bugün su üstüne çıktı.

  Samsun'un Canik ilçesinde Mert Irmağı'nın taşması sonucu, yapımına 2010 yılında başlanan Kuzey Yıldızı TOKİ Konutlarındaki apartmanların zemin katlarını su bastı. Binanın bodrum katında oturan 43 yaşındaki Kenan Yazıcı, oğulları 16 yaşındaki Mücahit ve 9 yaşındaki Bedirhan ile birlikte sel sularında yaşamını yitirdi. Eşi Kenan Yazıcı’dan bir süredir ayrı yaşayan Selma Yazıcı, olayı öğrenince koşup geldi.

  SAMSUN'DA YAŞANAN PANİK ANLARI / FOTO GALERİ

  BİR ANNENİN İSYANI / WEB TV

  Binanın sular altında olduğunu görünce "Çocuklarım içeride. Onları kurtarın" diye bağırarak su dolu eve girmek istedi. Genç kadını kurtarma ekipleri engellerken, çevredeki vatandaşlar da sakinleştirmeye çalıştı.

  Daha sonra yapılan çalışmalarda daireden üç ceset çıkarıldı. İşte o acı dolu dakikalarda yaşananlardan geriye kalan izler, bugün Yazıcı Ailesi’nin evindeki temizleme çalışmaları sırasında ortaya çıktı. Apartman önünde yaşanan panik ve can pazarından geriye kurtarma çalışmaları sırasında duvarda oluşan izler kaldı.

  SAMSUN'DA ZARAR GÖRENLERE BİNER LİRA

  O anlardan geriye kalan GÖZ GÖRE GÖRE CİNAYET

  O anlardan geriye kalan O anlardan geriye kalan O anlardan geriye kalan
  GÖZ GÖRE GÖRE CİNAYET BAYRAKTAR'DAN

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı