« Hürriyet.com.tr
MENÜ

O anı anlattı

ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU stadyumunda Fenerbahçe-Trabzonspor maçının uzatma dakikalarında, Beşiktaş’ın Bursaspor'la berabere kaldığını söyleyerek taraftarları şampiyonluk havasına sokan ve daha sonra çıkan olaylara neden olduğu iddia edilen Hakan B.,(43) mahkemeye gönderildi. Anonsu arkasında bulunan tribündeki seyircilerden duyarak maçın heyecanı ile yaptığını söyleyen Hakan B., “Kötü bir amacım yoktu. Daha sonra yanlışlığı öğrenince tekrar anons ettim”dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME

ANONS ANI -Galeri

FENERBAHÇE'Yİ BİTİREN HAREKET

YANLIŞ ANONS YAPAN GÖREVLİDEN İLK AÇIKLAMA / WEB TV

İŞTE YANLIŞ ANONSU YAPAN KİŞİ / WEB TV                     

Fenerbahçe’de meydana gelen olaylardan sonra polis tarafından gözaltına alınan Hakan B., geceyi Asayiş Şube Müdürlüğü'nde geçirdi. Gasp Büro Amirliği'ndeki ilk ifadesinde Hakan B.'nin şunları söylediği öğrenildi: “10 yıldır Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda anonsçu olarak çalışıyorum. Maç şampiyonluk maçı olduğu için 4'üncü hakemin arkasında seyrediyordum. Normal anonslarımı yaptım. Kadroyu ve değişiklikleri seyirciye ilettim. Maçın sonlarına gelindiğinde heyacan iyice artmıştı. Bir kulağımız Bursa’dan gelen maçtaydı. Maçta ikinci uzatma dakikası oynanırken birden arkamdaki tribünde bir hareketlenme oldu. Herkes ‘şampiyon Fenerbahçe’ diye bağırıyordu. Onlara ne olduğunu sorduğumda, Bursa maçının 2-2 olduğunu söylediler. Ben de maçın heyecanı ile anons ettim. Maç bittikten sonra da “Şampiyon Fenerbahçe” diye bağırdım. Ancak daha sonra gerçeği öğrenince yaptığım anonsu düzelttim. Bir kastım yada kötü bir amacım yoktu. Çok üzgünüm”

Fenerbahçe-Trabzonspor maçının uzatma dakikalarında Bursaspor-Beşiktaş maçının 2-2 bittiği anonsunu yaptığı iddia edilen ve gözaltına alınan Hakan B, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz