« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'O adamın ayağına nasıl gidersin!'

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Murat Türköz, Erkan Zengin transferi nedeniyle başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nu topa tuttu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor’da Erkan Zengin'e ilk muhalefeti kulüp yönetim kurulu üyesi Murat Türköz yaptı. Türköz, Erkan Zengin transferini, öncesi ve sonrasıyla eleştirerek, düşüncelerini bir basın açıklamasıyla duyurdu. Açıklamasında çok sert ifadeler kullanan Türköz, şöyle dedi:

"FENERBAHÇE'DE OYNAMAK İSTEYENİN BİZDE İŞİ YOK!"
“Erkan Zengin’in transferi yönetim masasındayken muhalefet şerhimi kullandım. Transfere hayır dedim. Çoğu yönetim kurulu üyesi de ‘hayır’ dedi. Çünkü bu transfer ne Trabzonspor geleneklerine ne de mali durumumuza uyuyor! Ancak başkanımızın ısrar etti. Umarız hayırlı olur. Trabzonspor’da değil, Fenerbahçe’de oynamak isteyen bir sporcu Fenerbahçe’de oynamalıdır.

O adamın ayağına nasıl gidersin ERKAN ZENGİN: NASA'YA DA BİLDİRSELER TRABZON'A GİTMİYORUM

Israrla bizde olmak istemeyen, rakibimizde oynamak isteyen, 'NASA’ya da bildirseler Trabzon’da oynamam' diyen bir oyuncunun başkan düzeyinde ayağına gidilip ikna edilmesini kesinlikle kabul etmiyorum.

O adamın ayağına nasıl gidersin

Trabzonspor yöneticisi Murat Türköz, Erkan Zengin transferi nedeniyle başkan Hacıosmanoğlu'nu eleştirdi.

"BU TRANSFER İÇİME SİNMEDİ"
Bu transfer hiçbir aşamasıyla içime sinmemiştir. Kulüp mali açıdan darboğazdan geçerken, böyle bir transfer yapma lüksümüz yok. Ayrıca sayın başkanımızın ve teknik direktörümüzün oyuncuyu ikna etmek için Avrupa’ya, ülkesine, oyuncunun ayağına gitmesi de kabul edilemez.

Trabzonspor’da oynamak isteyen Trabzon’a gelir, görüşülür, anlaşılır. 'Trabzonspor başkanlık koltuğu Türkiye’de 10 koltuktan biridir' diyen sayın başkanımız Hacıosmanoğlu’dur.

O adamın ayağına nasıl gidersin ERKAN ZENGİN'İ TRABZONSPOR KAPTI

"TRABZONSPOR KİMSENİN AYAĞINA GİTMEZ"
Dünya kulübü olacağız diye yola çıktık, kendimizle, değerlerimizle çelişmeye başladık. Ben bunları kabul edemiyorum. Trabzonspor kimsenin ayağına gitmez. Burası, ‘Fener olmazsa Trabzon’da oynarım’ diye düşünenlerin aidiyet hissedeceği bir yer değildir. Trabzonspor’u İstanbul kulüplerinden biri gibi görmek kimsenin haddine de değildir. Kendi hikayesini kendi çocuklarıyla, alınteriyle yazan Anadolu çocuklarının yeridir. Biz bunun için seçilmedik. Ben yönetici olarak bu düşüncelerimi en net şekilde başkanımızla da paylaştım. Oyuncu istemiyorsa, bu kadar paralar verip almayalım dedim. Bugün aynı yerdeyim. Büyük kulüplerin gelenekleri, değerleri vardır. Bu transfer hiçbir aşamasında bize uyan bir transfer değildir.”


Bunları da Beğenebilirsiniz