"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

O adam benim kocam olabilir

“Size ‘Sevdiğim adamla yakınlaştıktan sonra büyü bozuldu. O eşinden boşanma aşamasında.

İlk kez yakınlaştık, gerçek anlamda sevişmedik ama sonra beni terk etti.’ diye yazan ‘Ankara’dan ST’ rumuzlu okurunuzun sözünü ettiği adam, benim eşim olmalı” diyor bu okurum.
Bana ilginç geliyor bu tür mektuplar.
Söz konusu kişinin kendi eşleri olduğunu nasıl anlayabiliyorlar? Bu durumu o kadar sık yaşıyorum ki... “Ya yanılıyorlarsa, boş yere bir aile dramına neden olmayayım sakın!” diye endişeleniyorum.
Toplumumuz içinde yaşanan o kadar benzer olaylar ki bunlar, kim kimdir nereden bilebilirim?
Bu genç hanımın evliliği de evlilik değil belli ki. Baba olmayı bilmeyen, koca olmayı ise hiç başaramamış böyle bir adamı hiç çekmesin derim ben...

Mahkemede “Anlaşamıyoruz” diyecek kadar aptal değilim

Merhaba Feyza Hanım, geçenlerde köşenizde yayınladığınız bir mektup, “Acaba benim eşimden mi bahsediliyor?” diye kafamda soru işaretleri oluşturdu.
Mektubu yazan okurunuz, eşinden boşanma aşamasında olan, zor günler geçiren, bir yakınlaşma yaşadığı, ancak daha sonra kendisini arayıp sormayan bir beyden şikayet ediyordu.
Ben dört yıllık evliyim. Eşimle geçen sene ciddi problemler yaşadık. Hamile olduğum için stresten uzak durmak lazım diye annemin yanına geldim.
İşsiz kalan eşim, uzun bir süre evde tek başına oturdu. Tabii bir erkek ne kadar yalnız kalabilir? Mutlaka birileriyle görüşmüştür.
Ben şu an hâlâ annemin yanındayım, çünkü ne zaman eşimle baş başa kalsak hemen eski defterleri açıyor, ben de sinirlerime hakim olamayıp onu kırıyorum.
EVE BİRİNİ GETİRMİŞ
Doğuma az bir süre kala, eşyalarımı almak amacıyla annemle evime gittik. Eşim evde değildi. Antrede benim terliğim ve oturma odasında da yan yana iki yastık vardı.
Eve birinin geldiğinden şüphelendim, eşime “Kim geldi bu eve? Yapacağın bir şey varsa, özelimizi paylaştığımız bu eve değil, başka yere götürseydin” dedim.
O ise “Kimse gelmedi. O terlikleri ben giymiş olamaz mıyım?” diye kendini savundu. Böyle bir şey mümkün değil, çünkü eşimin ayakları oldukça taraklıdır, benim terliklerimin ona olması mümkün değil...
EVLİLERDEN UZAK DURUN
Şimdi gelelim size yazan genç hanımın serzenişlerine... Evet, boşanacaktık ama kendisi benim sanki hiçbir şey yaşanmamış gibi mahkemede “Anlaşamıyoruz, boşanıyoruz” dememi istedi. Elbette bunu yapmadım.
Bana ettiği ağır hakaretler, sarf ettiği acı sözleri unutup “Anlaşamıyoruz, boşanıyoruz” diyecek kadar aptal değilim.
Avukata 13 maddelik dilekçe verdim. Kendisine de bundan bahsettim. Tahminimce korktu başına geleceklerden ve boşanmaktan vazgeçti.
Çocuklarını arayıp sormayan, bir ihtiyaçları var mı diye ilgilenmeyen bir baba, birkaç kez görüştüğü birini arar mı sizce?
Köşeniz aracılığıyla her iki cinse de sesleniyorum: Evli erkek veya kadınlardan, her ne kadar boşanma aşamasında da olsalar, uzak durun!
Sonuç böyle üzüntü ve hayal kırıklığı oluyor işte...
- Rumuz: Acaba? 

X