Futbol Nüzhet Bağış son yolculuğuna uğurlandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nüzhet Bağış son yolculuğuna uğurlandı

YEREL HABERLER NÜZHET BAĞIŞ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Futbol Federasyonu Genel Sekreter Vekili Nüzhet Kiper Bağış, son yolculuğuna uğurlandı. Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, "Türk futbolunun başı sağ olsun" dedi.

Geçirdiği kalp krizi sonucu dün hayatını kaybeden 46 yaşındaki Bağış, Kocatepe Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Gölbaşı Mezarlığı'nda toprağı verildi.

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, camiye gelişinde yaptığı açıklamada, Nüzhet Kiper Bağış ile federasyonda uzun yıllar çalıştıklarını belirterek, “Ani ölümü herkesi üzdü. Nüzhet her şeyden önce adam gibi adamdı. Herkese baba gibi davranan, büyük dostluklar gösteren, her işe koşan, elinden geldiğince daha fazlasına yapmaya çalışan birisiydi. Federasyonumuzun mihenk taşlarından birisini kaybettik. Adam gibi adamdı, ama işinde de çok iyiydi. Türk futbolunun başı sağ olsun, böyle insanlar kolay yetişmiyor. Hayatını futbola verdi. Benim canımdan bir parçaydı. Futbol ailesinin başı sağ olsun” diye konuştu.

Daha sonra Bağış ailesinin yanına gelen Ulusoy, aileye baş sağlığı diledikten sonra birlikte taziyeleri kabul etti.
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Devlet Bakanı Ali Babacan, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, eski adalet bakanları Cemil Çiçek ve Hikmet Sami Türk, İçişleri Eski Bakanı Abdülkadir Aksu, Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Zahid Akman, Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın, Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, basketbolcu İbrahim Kutluay ve sanatçı Muazzez Ersoy, Bağış ailesine taziyede bulundu.

Cenaze namazı öncesinde, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ile Nüzhet Kiper Bağış'ın kardeşi AK Parti İstanbul Milletvekili ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dış politika danışmanı Egemen Bağış bir süre sohbet ettiler.

Öte yandan, UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik, sanatçı Osman Yağmurdereli, Turkcell Süper Lig'de mücadele eden takımlar cenazeye çelenk gönderdiler.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle