MERSİN HABERLERİ

Nusaybinli öğrenciler Mersin'de derslere başladı

AA / Hüseyin Haskan
24.02.2016 - 17:59Son Güncelleme :

- Terör operasyonları nedeniyle daha önce sokağa çıkma yasağı uygulanan Nusaybin'deki 50 üniversiteye hazırlık öğrencisi, sınava hazırlanmaları ve eğitimlerini sürdürmeleri için getirildikleri Silifke ilçesinde ders başı yaptı

AA / Hüseyin Haskan

MERSİN (AA) - Mardin'in Nusaybin ilçesindeki 50 üniversiteye hazırlık öğrencisi, sınava hazırlanmaları ve eğitimlerini sürdürmeleri için getirildikleri Mersin'de derslere başladı.

Mardin Midyat Derneği (MİDER) tarafından üniversiteye hazırlanan 50 öğrenci, yerleştirildikleri Mersin’in Silifke ilçesindeki 23 Nisan Kapızlı Gençlik Kampında ders başı yaptı. Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ın himayesinde ağırlanan öğrencilerin eğitim giderleri ise Valilik tarafından karşılanıyor.

Öğrencileri kampta ziyaret eden Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, yaptığı konuşmada, Nusaybin’den gelen gençlerin sınavlara hazırlanmaları ve eğitimlerini sürdürmeleri için her türlü imkanı kendilerine sunduklarını söyledi.

Kampa getirilen öğrencilerin hedefleri ve hayalleri olan gençler olduğunu belirten Cinbir, "Bu hedeflere ulaşmak için çok çalışmamız gerekiyor. Gördüğüme göre sizlerde yeteri kadar enerji, irade ve azim var. İyi bir üniversite eğitimine adım atmak istiyorsunuz. Devletimizin misafirisiniz. Bizim evlatlarımızsınız. Türk milletinin evladı olarak bize emanet edildiniz" dedi.

Cinbir, öğrencilere ilçede görev yapan öğretmenlerin de gönüllü olarak destek vereceğini sözlerine ekledi.

Mardin'in Nusaybin ilçesindeki 50 üniversiteye hazırlık öğrencisi, sınava hazırlanmaları ve eğitimlerini sürdürmeleri için 22 ŞUbat'ta Mersin'e getirilmişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Nusaybinli öğrenciler Mersin'de derslere başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nusaybinli öğrenciler Mersin'de derslere başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı