Dünya Haberleri

  Nusaybin'e hendek, Şırnak'a obüs sevkiyatı

  Ahmet AKKUŞ/NUSAYBİN (Mardin), (DHA)
  27.02.2015 - 15:23 | Son Güncelleme:

  Mardin’in Nusaybin ilçesi ile Suriye’nin Kamışlı kenti arasındaki mayınlı alana Türk askerleri tarafından hendek kazılmaya başlandı. Bir kamyonun rahatlıkla manevra yapabileceği genişlikteki hendeklerin derinliği ise iki metre.

  Suriye’nin Kamışlı kentinin hemen karşısında bulunan Nusaybin ilçesinde, kaçak geçişleri önlemek için ’güvenlik’ gerekçesiyle sınıra iş makineleri ile hendek kazılmaya başlandı.

  Nusaybine hendek, Şırnaka obüs sevkiyatı

  Hendek kazma çalışmaları Nusaybin ile Kızıltepe ilçeleri arasındaki bazı kesimleri mayınlı olan bölgede sürüyor. Genişliği üç metre, derinliği de iki metre olduğu belirtilen hendeği kazma çalışmaları iki iş makinesi ile devam ederken, 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı Kenan Dalbaşar Kışlası’nda görevli askerlerin de güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

  Nusaybine hendek, Şırnaka obüs sevkiyatı

  Nusaybine hendek, Şırnaka obüs sevkiyatı

  ŞIRNAK SINIRINA OBÜS SEVKİYATI

  Öte yandan Nusaybin'den Şırnak sınırına, bir uzun menzilli obüs topu ile bir Karayel tankı gönderildi. Bugün sabah saatlerinde, Kızıltepe yönünden gelen askeri TIR’lar üzerinde bulunan uzun menzilli bir obüs topu ve bir Karayel tankı, İpek Yolu’ndan geçerek Cizre ilçesine doğru gitti. Askeri top ve tankı taşıyan TIR’ların güvenliği, iki askeri zırhlı Kobra aracı tarafından sağlandı.

  Etiketler: Mardin
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı