« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nusaybin Demirspor ligden çekilecek

Üçüncü Futbol Ligi 1. Grup takımlarından Nusaybin Demirspor'da, kulüp başkanı Servet Talayhan, maddi sıkıntı nedeniyle ligden çekileceklerini söyledi. Talayhan, "Herkes üzerine düşen görevi yapsaydı takım bu hale düşmezdi" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Servet Talayhan, geçen sezon maddi sıkıntı yüzünden eski kulüp başkanı ve futbolcuların, Nusaybinli iş adamlarının dikkatini çekmek için açlık grevi yaptıklarını hatırlatarak, buna rağmen geçen yıldan bu yana kulübün maddi sorununun çözüme kavuşmadığını kaydetti.

Bugüne kadar kendi imkanıyla kulübün ve futbolcuların alacaklarını ödediğini, ancak artık kendisinin de ödeyecek durumda olmadığını ifade eden Talayhan, "Futbolculara verecek peşinatımız bile yok. Ben bu takımla nereye kadar gidebilirim. Yarın sözleşmelerin son günü olmasına rağmen, şu ana kadar 25 futbolcu ve teknik heyetimiz 2 aydır yaptığımız çalışmalardan bugüne kadar hiçbir kuruş almış değiller. Kulüp kasasında notere bile verecek paramız olmaz iken lige hangi şartlarda başlayacağımızı açıkçası bilmiyorum. Futbolculara para verecek gücüm kalmadı. Maddi sıkıntı nedeniyle ligden çekileceğiz. (Nusaybin'liyim) diyen iş adamlarına sesleniyorum. Herkes üzerine düşen görevi yapsaydı takım bu hale düşmezdi. 2 yönetici arkadaşımla Gaziantep, Adana, Mersin, Ankara ve İstanbul'daki Nusaybinli iş adamlarını tek tek ziyaret ettim. Ancak bütün bu illerden topladığımız para 6 bin 200 YTL. Bu parayla ne yapılabilir?" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler