« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Nur'un gözyaşları madalyadan çok daha önemli"

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, atletizmde kazanılan başarılarla büyük bir sevinç ve gurur yaşadıklarını belirterek, “Pek çok spor dalı Türk milleti için ata sporu yakınlığında, Türk gençleri tarafından yapılabilen, başarıdan başarıya koşulabilen branşlar olacak” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bakan Suat Kılıç, kadınlar 1500 metre finalinde altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin ile gümüş madalyaya uzanan Gamze Bulut'u yürekten kutladığını ve atletlerin heyecanının görülmeye değer olduğunu söyledi.

Londra Olimpiyatları'nda, atletizmde ilklerin yaşandığını ifade eden Kılıç, “İnşallah önümüzdeki olimpiyatlarda göreceksiniz, ata sporumuz sadece güreş olmayacak. Daha pek çok spor dalı Türk milleti için ata sporu yakınlığında, Türk gençleri tarafından yapılabilen, başarıdan başarıya koşulabilen branşlar olacak” diye konuştu.

Atletizmde yaşanan tarihi başarının ardından tekvandoda Nur Tatar'ın final maçını izlemeye giden Bakan Kılıç, gümüş madalya kazanan milli sporcuyu teselli etti.

NUR'UN ADINI VAN'DAKİ TESİSLERE VERİLECEK

Olimpiyatta gümüş madalya aldığı için herkesin sevineceğini ancak Nur Tatar'ın bu duruma üzüldüğünü dile getiren Kılıç, şunları söyledi:

“Çünkü milletine altın madalya armağan edebileceğine kendisini inandırmıştı. 20 yaşındaki bir Anadolu kızının katıldığı ilk olimpiyatta gümüş madalya almasına rağmen bunu yetersiz bulması milletimiz adına büyük bir gurur vesilesidir. Nur adeta olimpiyatın simgelerinden biri haline gelmiştir. 20 yaşındaki bu kızımızın adını Van'da yeni yapılmakta olan spor tesislerinde yaşatacağız. Anadolu'nun genç kızları, delikanlıları görecek ki 20 yaşındaki madalyaya uzanan her Türk gencine tesislerin isim tabelaları, yüreğimiz, gönlümüz, sevgimiz, sevdamız sonuna kadar açık. Nur'un gözyaşları benim için aldığı madalyadan çok çok daha önemli. Altın alamadığı için döktüğü gözyaşları, alması muhtemel altın madalyadan milyon kere daha değerli."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler