Nurseli İdiz, Can Ataklı ve Gülgün Feyman hakkında suç duyurusu

hurriyet.com.tr
05 Aralık 2014 - 12:55Son Güncelleme : 05 Aralık 2014 - 15:11

Nurseli İdiz, Can Ataklı ve Gülgün Feyman'ın da aralarında bulunduğu ünlü isimler için için suç duyurusu... Tüketici Sorunları Derneği, elektrik faturalarından alınan 'haksız' kayıp-kaçak bedellerini geri tahsil ettiklerini iddia eden şirket ve onun reklamlarında oynayan ünlü isimler için suç duyurusunda bulundu.

Son günlerde elektrik faturasındaki kayıp kaçak bedeli ve kredi kartı borçları için masraf ödemelerini mahkeme yoluyla geri alacağını söyleyen pek çok firma ortaya çıktı. Söz konusu firmalar reklamlarında ‘elektrik borcu’ masraflarınızı geri alıyoruz şeklinde reklam yapıyor. Firmalar yaptıkları bu reklamda ‘hukuku önceden tahmin etme’ eylemi içine giriyorlar. Tüketici mahkemelerinde gerek elektrik parası gerek de kredi kartı dosya masrafları konusunda tüketicinin aleyhine de karar verebiliyor.

Nurseli İdiz, Can Ataklı ve Gülgün Feyman hakkında suç duyurusu Yargıtay'dan bankalar için emsal karar

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) ise söz konusu ‘tahsilat’ şirketlerinden Sektörel Danışmanlık hakkında suç duyurusunda bulundu. Dernek aynı zamanda bu şirketin reklamlarında oynayan Nurseli İdiz, Gülgün Feyman ve gazeteci Can Ataklı hakkında da suç duyurusunda bulundu.

Nurseli İdiz, Can Ataklı ve Gülgün Feyman hakkında suç duyurusu Elektrik faturasında kayıp-kaçak müjdesi

TÜSODER Başkanı Aydın Ağaoğlu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada vatandaşlara hayati uyarılarda bulundu. Ağaoğlu, “Bu tür firmalara masraflarının tahsil edilmesi için kredi kartı bilgilerini verenler varsa o kartlarını iptal ettirsinler. Çünkü sizden habersiz kartınızdan harcama yapılabiliyor” diyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı