Nürnberg’deki cinayet geliyorum demiş

Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
24.02.2015 - 00:00 | Son Güncelleme:

Uyuşturucu bağımlısı oğullarını defalarca polise şikâyet eden ailenin sonu acı bitti.

Son zamanlarda artan kadına şiddetin en acılarından biri Nürnberg’deki cinayette yaşandı. Malatyalı 48 yaşındaki Gülbahar K.’nın öz Nürnberg’deki cinayet geliyorum demişoğlu Nurhak K. tarafından boğazı kesilerek öldürülmesi Nürnbergli Türkleri yasa boğdu.

Cinayet öncesi defalarca oğullarını polise şikayet eden aile, polisin hiçbir şey yapmamasını kınadı.

CİNAYET TELEVİZYON İZLERKEN İŞLENDİ

Aile yakınlarının anlattığına göre olay şöyle oldu:
Baba Tahsin K., gece yarısı uyumak için odasına çekildi. Anne Gülbahar K. ile oğlu Nurhak K. televizyon izlemek için salonda kaldı. Saat 01.00 sularında baba Tahsin K., eşinin 'Tahsin' diye bağırmasını duydu. İçeri girdiğinde oğlunun annesini bıçakladığını gördü. Boynu kesilen eşi yerde hareketsiz yatarken, baba Tahsin K. oğlunun elinden bıçağı aldı. Nurhak K. evden kaçarken, baba Tahsin K. komşularından yardım istedi. Polis olaya el koyarken, anne katili Nurhak K., Nürnberg yakınlarındaki bir köyde arkadaşına ait evde yakalandı.

KATİL EVSİZLER YURDUNDA KALIYORDU

Anne katili Nurhak K’nın evsizler yurdunda kaldığı ve arada bir ailesinin yanına geldiği belirtilirken, ailenin gece yatarken odalarını tedbir amaçlı kilitlediği ifade edildi.

EV MÜHÜRLENDİ

Evin mühürlü olması nedeniyle dost ve arkadaşları acılı ailenin yakınlarına başsağlığı diledi. Gülbahar K.'nın ağabeyi İsmet İnal polise suçlayarak, "Eğer önceden tedbir alsalardı kardeşim şimdi yaşıyor olacaktı" dedi.

Gülbahar K.'nın Türkiye’de mi yoksa Almanya'da mı toprağa verileceği aile bireylerinin vereceği karardan sonra belli olacak.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı