« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nuri'yi geri istiyorlar

Borussia Dortmund, güçlü bir takım yaratmak için Marco Reus transferinden sonra eski futbolcusu Nuri Şahin'i de geri getirmek istiyor.

İSA DEVEÇEKEN - FRANKFURT / DHA
SON GÜNCELLEME

İlk görüşmeyi yapan Milli futbolcumuzun da prensipte dönmekten yana olduğu belirtildi.

Almanya Bundesliga'da gelecek sezon daha güçlü bir Borussia Dortmund planı içinde olan Dortmund yöneticileri Marco Reus'tan sonra şimdide eski futbolcusu Nuri Şahin'e gözü dikti. Real Madrid'li Nuri ile ilk görüşmelerin yapıldığı ve milli futbolcunun prensipte evet dediği belirtildi. Nuri Şahin'in yetenekli olduğu kadar insani yönlerinin de çok üst düzeyde olduğunu belirten Dortmund Başkanı Hans-Joachim Watzke, "Nuri için kapımız her zaman açıktır" dedi.

NURİ'NİN EKSİKLİĞİ HİSSEDİLİYOR

Geçtiğimiz sezon Borussia Dortmund'un şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Nuri Şahin'in bu sezon eksikliğinin büyük derecede hissedildiği ifade edildi. Almanya Milli Takımı'nda da gelecekte önemli bir yer tutacak olan Marco Reus'un 17,5 milyon euro karşılığında transferi yanında kendi futbolcusu Mario Götze'yi de takımda tutacak olan Dortmund'un Nuri Şahin'e ihtiyacı olacağı kaydedildi. Şampiyonluk yılı olan geçen sene oyun kuruculuk görevini başarıyla yapan Nuri Şahin'in ayrıca attığı ve attırdığı gollerle takımını oynatan futbolcu olduğu kaydedildi.

GÜÇLÜ BİR DORTMUND İÇİN NURİ GEREKLİ

Ayrıca Hummels, Kagawa, Subotic, Grosskreutz, Lewandowski gibi genç ve başarılı futbolcuları kadrosunda barındıran Dortmund'da ayrıca Nuri Şahin'in yerine veliaht olarak alınan İlkay Gündoğan da bulunuyor. Bu genç ve yetenekli futbolculardan kurulu takımın işlemesi başarılı olması için geçen yıl olduğu gibi Nuri Şahin'e ihtiyacı olacak. Avrupa ve Almanya' da ses getirecek bu rüya takımı kurma planı yapan Dortmund yöneticilerinin eski futbolcuları ve takım kaptanları Nuri'yi ikna ettiği kaydedildi.

AİLE ÖZLEMİ

Nuri'nin Real Madrid'de yedek kalması en büyük avantajları olduğunu kaydeden Dortmund yönetiminin Türk milli futbolcunun yılda kazandığı 3 milyon Euro'yu ödeyebilecekleri ifade edildi. Nuri'nin özellikle eşi Tuğba'nın 1 yaşındaki çocukları Ömer'le yaşadıkları İspanya'da ailelerinden uzak olması, ve onlara duyduğu özlemin transferi gerçekleştirebileceği Alman medyasında yer aldı.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz