Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nuri'ye döndüler

Sakatlığı nedeniyle Stuttgart’ın gözden çıkardığı tecrübeli oyuncunun menajerinden sağlık raporu isteyen Yıldırım Demirören, “Bir hafta bekleyin” cevabını alınca, Dortmund forması giyen genç gurbetçi için nabız yoklamaya başladı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

ARJANTİNLİ Delgado’nun sakatlığı nedeniyle uzun süre sahalardan uzak kalacak olması nedeniyle orta sahada oluşan açığını kapatmak için düğmeye basan Beşiktaş yönetimi, Stuttgart forması giyen Yıldıray Baştürk defterini kapattı. Rotayı Dortmund’un milli yıldızı Nuri Şahin’e çevirdi.

Dün yapılan Divan Kurulu toplantısının ardından İstanbul’a gelen Yıldıray Baştürk’ün menajeri ile görüşen Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, bu oyuncunun sağlık raporunu istedi. Geçen sezon sakatlığı nedeniyle uzun süre sahalardan uzak kalan tecrübeli futbolcunun sağlık raporunun bir hafta sonra ellerinde olacağının söylenmesi üzerine, Yıldıray’dan vazgeçildi.

Kongre üyesi Cengiz Zülfikaroğlu’nun da yer aldığı toplantıda Yıldıray için anlaşma sağlayamayan Demirören, menajerler vasıtasıyla Nuri Şahin için nabız yoklamaya başladı.

Tek sorun bonservisi

Özellikle milli futbolcunun yüksek bonservis bedelinde indirim yapılması için temaslara başlayan Demirören, 10 milyon Euro’luk bonservis ücretini yüksek buldu. Dortmund yöneticileriyle hafta içinde görüşecek olan Yıldırım Demirören’in, Werder Bremen’de forma giyen Mesut Özil için de girişimde bulunacağı öğrenildi. Beşiktaş, Nuri Şahin’i geçen sezon da istemiş ama Dortmund ile anlaşma sağlayamamıştı.

Beşiktaş yönetimi, sözleşmesini dondurmaya yanaşmayan Delgado’nun menajeri olan babasıyla da yarın bir görüşme daha yapacak. İki tarafın alaşması halinde Delgado sorunu ortadan kalkacak. Yabancı kontenjanı boşalacağı için de Portekizli Deco için bir kez daha Chelsea’nin kapısı çalınacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler