« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nuri Şahin için flaş iddia

İspanya'nın Real Madrid takımında forma giyen milli futbolcu Nuri Şahin'in, Premier Lig ekiplerinden Arsenal'e kiralık olarak gönderileceği iddia edildi.

DHA / A.A.
SON GÜNCELLEME

İspanya'nın Marca Gazetesi, Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho'nun, takımda forma şansı bulamayan Nuri Şahin'i Arsenal'e bir yıllığına kiralık olarak göndermek istediğini yazdı.

İspanyol As Gazetesi ise Real Madrid'in, Nuri Şahin'in kiralanması konusunda Arsenal ile anlaşmaya vardığını öne sürdü.

Mourinho: Nuri'nin gitmesi daha iyi

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho, Eusebio Kupası'nda Benfica'ya karşı oynayacakları özel maç için gittikleri Portekiz'in başkenti Lizbon'da yaptığı açıklamada, 24 kişilik maç kadrosuna almayıp Madrid'de bıraktığı Nuri Şahin ile ilgili bir soruya “Transfer süresinin 31 Ağustos'a kadar sürmesi benim hoşuma gitmiyor. Bizim aramızda olmasa da gazeteciler ve halk arasında çok şüpheler yaratıyor. Kadroda 20 futbolcu artı kaleciler ve gençlere bırakılacak açık kapı istiyorum. Bu yüzden bazı kişiler takımdan gitmeli. Dürüst olmaya çalışıyorum ve onların bunu bilmeleri gerekiyor. Nuri, gri bir bölgede yaşıyor. Ne beyaz ne de siyah. Eğer başka yerde oynaması için ilginç bir teklif varsa gitmesi daha iyi çünkü geçen sezon burada fazla dakika alamadı” cevabını verdi.

Real Madrid'den ayrılması gündemde olan Brezilyalı Kaka için de Mourinho, “Benfica karşısında 45-60 dakika oynayacak ama takımda kalacak mı bilmiyorum. Bunu kulüp veya futbolcunun kendisi de bilmiyor. Aramızda hiçbir şüphe yok. O ne düşündüğümü biliyor, ben de onun ne düşündüğünü. 31 Ağustos'a kadar her şey olabilir. Ama Madrid'in futbolcusu olduğu sürece gelecek sezon devam etmesi olasıdır. Bizimle antrenman yapacak ve bizimle olacaktır. ABD'ye bizimle gelecek. Eğer kalırsa sevinirim, çünkü halen verecek şeyleri var” açıklamasında bulundu.

Portekizli teknik adam ayrıca, Real Madrid'in almayı düşündüğü Hırvat futbolcu Mordiç hakkındaki soruyu ise “Başka kulübün futbolcuları hakkında
konuşmuyorum” diye yanıtladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz