« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nuri Şahin 1 numara

Alman Kicker Dergisi, 249 Bundesliga oyuncusu arasında yaptığı ankette, B.Dortmund’da oynayan genç yıldız sezonun yükselenleri kategorisinde ilk sırada yer aldı.

Yunus ÜLGER / DORTMUND
SON GÜNCELLEME
ALMAN Ligi Bundesliga’da ve milli forma altında bu sezon büyük çıkış yapan 17 yaşındaki Nuri Şahin, Almanya’nın ünlü spor dergisi Kicker’in geleneksel anketinde ilk sırada yer aldı.

Kicker’in 249 Bundesliga oyuncusu arasında yaptığı ankette, Borussia Dortmund’da oynayan Nuri sezonun yükselenleri kategorisinde ilk sırada yer aldı. Gelecek sezon Schalke forması giyecek olan Halil Altıntop ise beşinci oldu. Ankete katılan futbolcuların yüzde 24,5’i oylarını Nuri için verirken, Nuri’yi 18,8 ile Werder Bremen’li Tim Browski izledi. Halil Altıntop ise, oyların yüzde 5,2’sini aldı.

Kimse anmıyordu

Kicker Nuri ilgili yorumunda, geçen mayıs ayında yaptıkları ankette hiçbir futbolcunun Nuri’nin adını dahi anmadıklarını bildirerek, "Nuri, bu sezon çok hızlı bir çıkış yaptı. Hem Borussia Dortmund’da, hem de Türk Milli Takımı’nda müthiş bir performans sergiledi" sözleriyle genç futbolcuyu övdü. Takımı Kaiserslautern’in kötü durumda olan Halil ise, takımı için hayati önemde goller attığını belirtti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler