Gündem Haberleri

  Nuri Ergin ifade verdi

  A.A
  07.10.2008 - 19:59 | Son Güncelleme:

  Kamuoyunda “Karagümrük Çetesi” olarak bilinen “çıkar amaçlı suç örgütünün elebaşı” Nuri Ergin ve kardeşi Vedat Ergin hakkında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'a hakaret ettiği gerekçesiyle hazırlanan iddianame kapsamında Nuri Ergin'in Edirne Adliyesinde ifadesi alındı.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nden ifadesi alınmak üzere Edirne Adliyesine cezaevi ring aracıyla getirilerek, arka kapıdan alınan Nuri Ergin, ifadesinin alınmasının ardından yine aynı kapıdan çıkarılarak, cezaevine götürüldü.

  OLAY

  Ergin Kardeşlere, 22 Mayıs 2008'de yargılandıkları bir dava nedeniyle Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilirken, görevlilerin duyacağı şekilde Başbakan Erdoğan ile İstanbul Emniyet Müdürü Cerrah'a hakaret ettikleri gerekçesiyle görevli memurlarca tutanak tutulmuş, konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca iddianame hazırlamıştı.

  İddianamede, Nuri ve Vedat Ergin'in, “kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret etmek” suçundan, 1 ile 3,5'ar yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırılmaları isteniyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı