İZMİR HABERLERİ

Nuri Bilgi anısına söyleşi

DHA
28.03.2017 - 11:14Son Güncelleme :

İZMİR Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi’nde düzenlenen 'Kent Söyleşileri'nin bu ayki konuğu, Prof. Dr. Ahmet Arslan olacak. Arslan 'Felsefe ve Eğitim' konulu söyleşisini, geçen yıl yaşamını yitiren Prof. Dr. Nuri Bilgin anısına gerçekleştirecek.

DHA


Kent tarihi ve kültürü açısından önemli çalışmalara imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi (APİKAM), 'Kent Söyleşileri' serisinde İzmirlileri değerli konuklar ve ilginç konularla buluşturmaya devam ediyor. 'Eğitim ve Felsefe' ile konuk olduğu Kent Söyleşileri'nin bu ayki konuğu Prof. Dr. Ahmet Arslan. Söyleşi, iki yıl önce yaşamını yitiren ünlü sosyal psikoloji profesörü Nuri Bilgin anısına gerçekleştirilecek.


FELSEFE BÖLÜMÜ’NÜ KURDU
29 Mart Çarşamba günü saat 18.00'de dinleyicileriyle buluşacak olan Ahmet Arslan’ın, 16’sı Batı dilleri ve Arapça’dan çeviri olmak üzere 29 kitabı bulunuyor. Lisans ve lisansüstü eğitimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Felsefe bölümünde yapan Arslan, 1978'de doçent ve 1988'de profesör oldu. 1979'da Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde (o zamanki adı Sosyal Bilimler Fakültesi) Felsefe bölümünü kurdu. İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapça bilen Prof. Dr. Ahmet Arslan’ın Osmanlı Kelam düşüncesi, Ortaçağ İslam Felsefesi ve İlkçağ Yunan felsefesi alanlarında kitap ve makaleleri bulunuyor.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Nuri Bilgi anısına söyleşi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 11 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nuri Bilgi anısına söyleşi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı