« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nuri Albayrak kongre için kararsız

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, aralık ayında yapılacak kongre öncesi bir kısım insanların gerek yönetim oluşturmada, gerekse menfaat beklentilerinin olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Nuri Albayrak, TRT Trabzon Radyosu'nda yayınlanan programda katılımcıların ve taraftarların sorularını yanıtladı.

Trabzonspor'da her yıl kongreler olduğunu belirten Albayrak, “Maalesef Trabzon'da alışılagelmiş bir düzen oluşmuştur. Her yıl mali genel kurullar seçimli yapılıyordu. Biz geçen yıl zor şartlara rağmen mali genel kurulu seçimsiz atlattık. Şimdi yaklaşan kongre var. Bir kısım insanların gerek yönetim oluşturmada gerekse menfaat beklentileri var. Doğaldır bu. Trabzon şehrinde en fazla vergi ödeyen kurum Trabzonspor Kulübü. Bir şehirde hem maddi noktada hem manevi noktada Trabzonspor bir numara olunca, orada spekülasyonlar oluyor” dedi.

Yönetim içerisinde bazı kişilerin teknik direktör Ziya Doğan hakkındaki olumsuz açıklamalarıyla ilgili olarak Albayrak, şunları söyledi:
"Yönetim kurulunda bir problem yok. Netice itibariyle insanlar zaman zaman kendi düşüncelerini kamuoyuna iletiyorlar. Aralık ayında kongremiz var. 1-2 aylık dönem için hoca değiştirmenin Trabzonspor'un menfaatlerine yaramayacağını biliyoruz. Biz belki aday oluruz, kazanırız veya kazanamayız. Gelecek yönetimin elini kolunu bağlamamak, yarın onların bahane bulacakları birşey yapmamak için aralık ayına kadar hocamızla devam etmeyi planladık. Arkadaşlarla da aynı görüşteyiz."

Her gün basında teknik heyet konusunda da bir sürü haber yer aldığını kaydeden Albayrak, şöyle konuştu:
"Her gün bir teknik direktör geliyor, biri gidiyor. Hiçbir teknik direktör ile görüşmedim. Basında çıkan haberleri okuduğum zaman şaşırıyorum. Ziya hoca olduğu sürece ne bir teknik direktöre haber yolladım ne masaya oturdum ne de konuştum. Bunları maalesef teknik direktörü yıpratmak ve futbolcunun özgüvenini kaybettirmek, yönetimi yıpratmak için yapıyorlar. Eğer bu insanlar Trabzonspor'u seviyorlarsa seçim süreci başladığı zaman, yani genel kurula bir ay kala herkes çıksın, doğruları söylesin ama hakaretle, insanlara çamur atarak değil. Burada bir kurum var, yıpratılmasın. Geçmiş yönetimle ilgili söylenecek çok şey var. Ama bugüne kadar ne söyledim, ne söylerim. Bunun bir faydası olmaz."

"TRİBÜNLER TAKIMI YÖNETMEYE ÇALIŞIYOR"

Göreve geldiklerinde Trabzonspor Kulübü'nün maddi ve manevi sıkıntılarının bulunduğunu belirten Albayrak, şöyle devam etti:
"2 yıldır kulübü bir noktaya getirmeye çalışıyoruz. Biz bunları geçmiş yönetimleri kötüleyerek yapmıyoruz. Yaptıklarımızla anılmak istiyoruz. Geldikten sonra kazandırdıklarımız var. Benzin istasyonundan 15 trilyon alacağız. Ülker ile 4 milyon dolarlık anlaşma yaptık. Stat için inşallah bayramdan sonra arazinin tahsisi için de karar çıkacak. Şahsi menfaatleri düşünseydim elimizdeki kaliteli oyuncuları vermezdik. Trabzonspor'un menfaatlerini düşündük. Mesela Fatih Tekke'yi satmasak sezon sonunda serbest kalacaktı. Toplum, arkadaşlar, bunu anlamış değil veya anlıyorlar da kasıtlı yapıyorlar. 20 bin kişi Fatih Tekke'den bahsediyor. Takımı gördüğüm kadarıyla bundan sonra tribünler yönetecek. Tribünler yönetmeye çalışıyor. 15 bin delegenin sağduyusuna, duyarlılığına da güveniyoruz. Seçim sürecinde Trabzonspor'u sevenler yıpratıcı, kulübe zarar verici şeylerden kaçınmalı."

Ligin en az gol yiyen takımı olduklarını ve sadece 3 gol yediklerini ifade eden Albayrak, “Sivasspor maçı yaşadık maalesef. Şu anda ligde Trabzonspor, bana sorarsanız hak ettiği 16 puanla ikinci, üçüncü sıradadır. Maalesef tribünler yönetiyor derken, tribünden çıkan insanlar Trabzonspor'un kaderini tayin ediyor” diye konuştu.

"KARARIMI HENÜZ VERMEDİM"

Albayrak, aralık ayında yapılacak kongrede aday olup olmayacağı konusunda net bir karar vermediğini belirterek, “Bunu zaman gösterecek. Şu anda kararım net değil” dedi.

Albayrak, kendilerinin geçici olduğunu gerçek Trabzonlular'ın Trabzonspor'a sahip çıkmalarını dilediğini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz