Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nurhan bronzda kaldı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Yarı finalde karşılaştığı Rus Leonev karşısında tutunamadı

Avrupa Boks Şampiyonası'nda mücadele eden 63.5 kilo sporcumuz, müsabakaya kontrollü başlamasına rağmen, ikinci ve üçüncü raundlarda aldığı yumruklarla ringden 11-5 yenik ayrıldı. Bugün 67 kiloda Bülent Ulusoy ve 54'te Agasi Agagüloğlu altın madalya için mücadele edecek.

FİNLANDİYA'nın Tampere kentinde yapılan 33. Avrupa Boks Şampiyonası'nda dün 63.5 kilo sporcumuz Nurhan Süleymanoğlu, yarı finalde karşılaştığı dünya şampiyonu Rus Alex Leonev karşısında tutunamadı. Oyuna kontrollü başlayan Nurhan, ilk raundu yumruk almadan bitirmesine rağmen, ikinci raundda iki sağ aparkatla 2-0 yenik duruma düştü. Üçüncü raundda 4-2, son raundda ise 11-5 geriye düşen boksörümüz, böylece bronz madalya ile yetinmek zorunda kaldı.

AIBA-FİNLİ ÇEKİŞMESİ

Tampere'de Finlilerin AIBA Asbaşkanı Caner Doğaneli ile sürtüşmesi bitmek bilmiyor. Bu kez Türk gazetecilerin ring kenarından fotoğraf çekmelerini engellemeye kalkışan Fin Federasyonu üyeleri, AIBA yetkilileri tarafından sert bir dille uyarıldılar. Öte yandan Finli Sami Spila'nın, Bulgar Dimitar Panajotov karşısında 6-5 galip ilan edilmesine AIBA yine el koydu. Maçın kasedini izleyen jüri, Finli boksörü 17-1 yenik ilan etti.

ALTIN İÇİN VURACAKLAR

Şampiyonada bugün 67 kilo boksörümüz Bülent Ulusoy, Ukraynalı Valeri Brazhnik, 54 kiloda ise Agasi Agagüloğlu, Rusların Dünya, Olimpiyat ve Avrupa Şampiyonu sporcusu Raimkul Malakhbekov karşısında altın madalya mücadelesi verecek.

SONUNU GETİREMEDİ Nurhan Süleymanoğlu, iyi başladığı müsabakada Rus boksör karşısında ilk raundda yumruk almadı. Ancak ikinci ve üçüncü raundlarda daha üstün olan rakibi karşısında ringden 11-5 yenik ayrıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler