Ege Haberleri

EGE

  Nurgül yeniden okullu

  Hürriyet Haber
  04.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 04.05.2000 - 00:01

  MUĞLA'da İbrahim Çeliköz, bir süre önce evlat edindiği 13 yaşındaki Nurgül İri'nin Nazmi Zehra İyibilir İlköğretim Okulu'ndaki eğitimini yarıda kesti. 8 yıllık zorunlu eğitimi Devlet Hastanesi'nden 8 doktor imzalı, zeka geriliği anlamını taşıyan ‘‘mental retardasyon’’ raporuyla delen Çeliköz, kızını Kuran Kursu'na yazdırdı. Olay ortaya çıkınca valilikle müftülük soruşturma başlattı. NURGÜL Yatağan'daki gerçek babası Ramazan İri'ye teslim edildi, Yatağan Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda eğitime başladı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İri ailesine her ay 50 milyon lira yardım yapacak.

  VALİ: HASTANE RAPORU İNCELENİYOR

  NURGÜL'le ilgilenen Vali Lütfi Yiğenoğlu, ‘‘Nurgül'ün ailesine 6 ay maddi yardım yapılacak. Devlet Hastanesi'nin verdiği raporu idare kurulunca inceliyoruz. Nurgül'ü Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gönderdik. Buradan gelecek raporu bekliyoruz’’ dedi. Muğla Müftüsü Mustafa Yıldız ise Kuran kursu müdürlerine yazı göndererek, kayıt yaptıracak ilköğretim okulu çağındaki çocuklarla ilgili geniş inceleme yapılmasını istedi. Yıldız, ‘‘İlköğretime devam etmekten yararlanamaz raporu olan bir kişi nasıl Kuran kursuna kayıt yaptırır. Bu olayda kusuru olan kişi ya da kişiler hakkında incelememiz sürüyor’’ dedi.

  Derslerine sarıldı

  NURGÜL İri, okula yazıldı. Öğretmeni ve arkadaşlarına çabuk ısındı. Okula ara verdiği ayların acısını çıkarmak istercesine derslerine sarılan Nurgül, ‘‘Okuyup iyi bir meslek sahibi olmak istiyorum‘‘ dedi. (Fotoğraf: DHA - YATAĞAN)

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı