Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Nurgül o ödülü önceden biliyordu

  Hürriyet Haber
  25 Ekim 2008 - 00:00Son Güncelleme : 24 Ekim 2008 - 17:43

  Nurgül Yeşilçay, "Ödül alacağını biliyordu" iddialarına yanıt verdi.

  NURGÜL YEŞİLÇAY'IN FOTOĞRAFLARI

  45. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin ödül törenine son saatlerde katılan Nurgül Yeşilçay, "Ödül alacağını biliyordu" iddialarına yanıt verdi.

  CNN TÜRK'teki "Nası Yani" programında Beyazıt Öztürk ve Meral Okay'ın konuğu "Vicdan" filmindeki rolüyle 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'en iyi kadın oyuncu' ödülünü kazanan Nurgül Yeşilçay'dı. Ödül törenine saatler kala Antalya'ya gelen Yeşilçay, ödül alacağını bildiği söylentisine ilk kez programda yanıt verdi.

  İşte Yeşilçay'ın, "Nası Yani" programındaki sorulara verdiği yanıtlar:

  Meral Okay: Oğlan'a (Nurgül Yeşilçay'ın çocuğunu kastediyor) ne anlattın?

  Nurgül Yeşilçay: Altın Portakal'a giderken belliydi portakalı kazandığım. Oğlan ben giderken 'Anne gitme' dedi. Ben de dedim ki 'Birinci oldum, şampiyon olduğum için gitmem lazım çocuğum' falan diyerek ikna ettim. Ama yine de

  Nurgül o ödülü önceden biliyordu
  her an her şey olabilir diye konuşma bile hazırlamadım.

  Beyaz: Pardon, sen giderken şampiyon olduğun belli miydi?

  Yeşilçay: (İmalı bir yüz ifadesiyle) Yaniii.

  Beyaz: Bu güzel oldu ya, çocuğa öyle dedim.

  Yeşilçay: Çocuğa öyle dedim canım falan diye ben kıvır.

  Beyaz: Ama öyle bir şey konuşuldu, İtalya'ya giderken döndü.

  Yeşilçay: Benim İtalya’da bir işim vardı, ciddi söylüyorum. Ama hasta olduğum için gitmedim. E gitmeyince böyle bir iş çıktı ben de gideyim bari dedim.

  İki kez seviştiler

  /images/100/0x0/55ea9d91f018fbb8f88b9857Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel'in sunduğu "Orada Neler Oluyor" programına konuk olan "Vicdan" filminin yönetmeni Erden Kıral da çarpıcı açıklamalar yaptı: "Nurgül Yeşilçay ve Murat Han'ın sevişme sahnesini iki kez çektim. Çünkü oyuncular ilkinde çok gergindi. İlki çok abartılı, gerçek dışı ve sertti. Nurgül bu sahnede çok gerildi. Murat Han da çok zorlandı. Daha sonra onları sakinleştirip ikinci kez çektim."

  Kevin: Biz sizi merak ediyoruz

  45. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin konuklarından Oscar ödüllü aktör Kevin Spacey, Hollywood düşleri kuran oyunculara tavsiyede bulundu. CNN TÜRK'te yayınlanan "Hayatım Sinema" programına konuşan Spacey, "Türkiye'nin dışında yaşayan insanlar olarak buradaki kültürü görmek istiyoruz. Bilmediğimiz bir yerde yaşanan, bilmediğimiz öyküleri keşfetmek istiyoruz. Genç oyunculara demek istediğim asıl şey ise şuydu: Eğer kendi kültürleriyle ilgili ilginç filmler çekmek istiyor ve bunun için ekonomik güçlük çekiyorlarsa, yapmaları gereken şey bir araya gelmektir. Kısacası ben onlara Hollywood'a gitmek yerine, burada bir şeyler yapmaları konusunda cesaret verdim" dedi.

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı