GAZİANTEP HABERLERİ

Nurel Enver Taner Ortakolu’na Kütüphane Hayırsever Çiftten Eğitime Bir Katkı Daha

IHA
22.10.2015 - 15:25Son Güncelleme :

NUREL ENVER TANER ORTAKOLU’NA KÜTÜPHANE HAYIRSEVER ÇİFTTEN EĞİTİME BİR KATKI DAHA

IHA

Hayırsever Nurel-Enver Taner çifti tarafından kendi adlarını taşıyan ortaokulda yaptırılan kütüphane törenle hizmete açıldı.
Törene İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Bilgi Yılı Halk Kütüphanesi Müdürü Yüksel Polat, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, açılış töreninde yaptığı konuşmada, hayırsever Nurel-Enver Taner çiftine eğitime yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti. Kitap okumanın önemine dikkat çeken Yanmaz, “Toplumumuz genelinde kitap okuma oranı binde birler düzeyindedir. Bu oranı artırmamız gerekiyor. Biz Gaziantep’te yeni bir uygulama başlattık. Artık okullarımızda her gün sabahleyin 20 dakika kitap okunuyor. Sadece öğrenciler değil, öğretmenler, veliler, herkes her gün 20 dakika kitap okuyor. Hedefimiz her öğrencinin en az 5 kitap okumasıdır” diye konuştu.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN ÇAĞRI
Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, hayırseverlerin desteği ile her okula zengin bir kütüphane kazandırmak istediklerini söyledi. Hayırseverlere çağrıda bulunan Yanmaz, “Hayırseverlerimizin okullara kuracağız. Kütüphanenin masrafları vergiden düşülmektedir. Ayrıca hayırseverlerimizin adını da kütüphaneye vermekteyiz” dedi.
DİNİMİZİ VE ATAMIZI İYİ ÖĞRENİN
Eğitim Gönüllüsü Nurel-Enver Taner çifti adına yapılan açıklamada ise eğitimin ve okumanın önemine vurgu yapıldı. Açıklamada, “Uygarlık yapısının temelini kitaplar oluşturur. Biliyoruz ki, tam bir insan olmanın gereği okumak, anlamak, dilimizi doğru kullanmaktır. Okuduğunu anlayan, düşünen, duygularına çeki düzen veren, çevreyle doğru iletişim kuran gençleri yetiştirmek için çaba harcıyoruz. Okumayı teşvik etmek amacıyla dönem sonunda en çok kitap okuyan öğrenciye bisiklet hediye edeceğiz. Bizim öğrencilerimize bir öğüdümüz var: Dinimizi ve Atamızı okuyarak iyi öğrensinler. İyi öğrensinler ki, kulaktan dolma bilgilere inanmasınlar. Doğru yoldan sapmasınlar” dedi.
Açılışın ardından davetliler kütüphaneyi gezerek, kitapları inceledi. Daha sonra açılışa katılanlara bir kokteyl verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Nurel Enver Taner Ortakolu’na Kütüphane Hayırsever Çiftten Eğitime Bir Katkı Daha hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 15 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nurel Enver Taner Ortakolu’na Kütüphane Hayırsever Çiftten Eğitime Bir Katkı Daha haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:00
  • Guneş
   06:35
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   15:32
  • Akşam
   17:57
  • Yatsı
   19:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı