« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Nurcan Taylan'dan şok istek

Dünya ve Olimpiyat Rekortmeni Milli Halterci Nurcan Taylan, Fransa'da yapılacak olan dünya şampiyonası öncesi kendisini 17 yıldır çalıştıran Mehmet Üstündağ'ın müsabakada yanında olmasını istedi.

Ercan ATA, ANKARA-DHA
SON GÜNCELLEME

Dünya Şampiyonasında Kenar yönetiminde Mevcut Milli takım Hocalarını istemeyen Taylan, Yıllardır kendisini hazırlayan Mehmet Üstündağ'ı yanında istiyor. Adı taciz olaylarına karışan ancak, hakkındaki davalar mahkemece düşen Mehmet Üstündağ'a Halter Federasyonu yedi yıldır Milli takımlarda görev vermiyordu.

Fransa'daki Dünya Şampiyonası'na kendisini hazırlayan Mehmet Üstündağ'ı yanında görmek istediğini belirten Nurcan Taylan: ''Bu güne kadar hazırlıklarım çok iyi geçti. Benim bu isteğime Federasyonun ılımlı bakacağını düşünüyorum. Ben on yedi yıldır hocamla çalışıyorum. Burada bireysel olarak kamplar yapıldı. Son noktada Bu yarışmaya Hocam Mehmet Üstündağ ile gitmek istiyorum. Bu konuya Federasyonumuz sıcak bakıyor ve hocamı Müsabaka anında yanımda istiyorum. Sayın Bakanımız ve Federasyon Başkanımız bu isteğim konusunda olumlu tepkiler alırım. İnşallah şampiyonaya birlikte gideriz şampiyon olur ve rekor kırarız. Hocam bana 40 derece ateşlede çıksan sen şampiyon olursun diyerek motive ediyor. Antalyadaki hatamı tekrarlamadığım sürece ve hocamda yanımda olursa daha rahat olacağımı düşünüyorum''dedi.

Kendisine 7 yıldır görev verilmeyen ve halterden uzak durmaya çalıştığını belirten Antrenör Mehmet Üstündağ ise Nurcan Taylan'ın bu isteği karşısında şunları söyledi: ''Hakkımda iddialar vardı. Ama hepsinden mahkemece aklandım. Ben sadece Nurcan Taylan'ın başarılı olmasını istiyorum. Bu nedenle onunla çalışmalarıma devam ediyorum. Eğer Federasyonumuzda uygun görürse Faransa'da Nurcan'ın yanında olmak istediğini'' belirtti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler