ADANA HABERLERİ

Numune Hastanesi’nde Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı

IHA
09.10.2015 - 14:23Son Güncelleme :

ADANA NUMUNE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ, 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI'NA TÖRENLE BAŞLADI.

IHA

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı’na törenle başladı.
Hastanede düzenlenen törene Vali Mustafa Büyük, Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, doktorlar, sağlık çalışanları ve öğrenciler katıldı.
Hastanenin slayt ortamında tanıtımı yapılmasının ardından konuşan Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, daha önce yöneticiliğini yürüttüğü hastanenin, son dönemde hızlı bir atılım yaptığını söyledi.
Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar ise Adanalıların sağlık alanında hizmet almak için başka illere, yada yabancı ülkelere ihtiyaç duymayacağını söyledi.
Sağlık hizmetinin tüm Türkiye’ye eşit şatlarda verilmeye çalışıldığını vurgulayan Adana Milletvekili Ünüvar, "Zorunlu hizmet kapsamında pratisyen veya uzman hekimler, belirli süreler için sadece doğuya değil, ihtiyaç olan bölgelere gönderiliyor. Ağırlıklı olarak ise, insanların fazla çalışmayı arzu etmediği, talep olmayan yerlere gönderilmek durumunda kalınıyor. Çünkü oradaki insanların da sağlık hizmetine ihtiyacı var" dedi.
Vali Mustafa Büyük de, yeni eğitim-öğretim yılının başarılı geçmesini temenni ettiğini belirterek, Adana’da sağlık alanında çok önemli hizmetler yapıldığını, sağlık kuruluşlarının sadece Adana’ya değil, çevre illere de hizmetler verdiğini söyledi.
Adana’nın sağlık alanındaki başarılarının arka planında en önemli kuruluş olarak Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin olduğunu ifade eden Vali Büyük, "Siz sağlık çalışanlarının emekleri ve gayretleriyle, sınırlı sayıda merkezde yapılan ileri düzeydeki tedavi hizmetlerinin burada yapılması sağlanıyor. Bunlar yapılırken mutlaka önemli fedakarlıklar, zorluklar yaşanıyor. Ancak, diğer kamu hizmeti gerçekleştiren kişilere göre sağlık çalışanlarının, insana hizmet etmekten dolayı mutluluk duyduğunu biliyoruz. Bu nedenle de sizlerin şahsında tüm sağlık camiasını tebrik ediyorum" diye konuştu.
Konuşmaların ardından eğitim-öğretim yılı açılışı, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarının mini konseriyle son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Numune Hastanesi’nde Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 14 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Numune Hastanesi’nde Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:08
  • Guneş
   06:43
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:41
  • Akşam
   18:05
  • Yatsı
   19:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı