« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Numaraya kart

2002 Dünya Kupası'nda kırmızı kart sayısı çoğalacak. FİFA Başkanı Sepp Blatter, gelecek yıl Japonya ve Güney Kore'de hakemi aldatmaya yönelik hareketlere direkt kırmızı kart gösterileceğini açıkladı...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
KARAR ALINDI

FİFA Başkanı Sepp Blatter, gelecek yıl Japonya ve Güney Kore'de yapılacak. Dünya Kupası finallerinde, kendini yalandan yere atan ya da sakatlık numarası yapan futbolculara direkt kırmızı kart gösterileceğini açıkladı. Blatter, gazetecilere yaptığı açıklamada ‘‘Geçen hafta hakemler komitesi ile bir araya gelerek bu karara vardık’’ dedi.

ÇİRKİNLİK YOK

Blatter, ‘‘Hakem bir oyuncuyu önce kart göstermeksizin ikaz edebilir, ancak kasıtlı olarak futbol dışı hareketler yapan oyuncuları dışarı atmak hakemin inisiyatifindedir. Futbolu çirkinleştiren her türlü hareket; bir faul yapılmadığı halde kendini yere atmak veya yerde uzanıp yatarak oyunu durdurmaya çalışmak da bunlara dahildir’’ diye konuştu.

CESARET OLMAZ

Gerekirse futbolcuların hareketlerini kamerayla izleyip video monitöründe göstereceklerini belirten Blatter şöyle devam etti: Eğer bir futbolcu kamerayla izlendiğini bilirse o zaman kasıtlı hareketleri yapmaya cesaret edemeyecektir. Bu tıpkı 9 metre 10 cm kuralı için yapılan icat gibi. Artık bütün futbolcular bu kurala uyuyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.