GeriSpor Numaracı Keita
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  70
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Numaracı Keita

Numaracı Keita
refid:15095911 ilişkili resim dosyası

İngiliz The Sun gazetesi, Brezilya’nın yıldızı Kaka’yı oyundan attıran G.Saray’ın Fildişi Sahilli futbolcusu için “Utanılacak bir rol yaptı” yorumunda bulundu.

BREZİLYA’nın 3-1 kazandığı Fildişi Sahili maçında Kaka’nın oyundan atılmasına neden olan G.Saraylı Kader Keita’ya İngiliz basını büyük tepki gösterdi.

The Sun, “Sen aldattın” başlığı ile tam sayfa verdiği haberde Fildişi Sahilli oyuncunun utanç verici bir numara yaptığını vurguladı. İngiliz gazetesi, karşılaşmanın 88. dakikasındaki pozisyon için şu ifadeleri kullandı: “Keita, Kaka’nın göğsüne dokunmasına rağmen yüzünü tutarak kendini yere attı, hakemi yanılttı. Bu, utanılacak bir rol yapmaydı.”

Brezilya Milli Takımı’nın hocası Dunga büyük bir kızgınlıkla, “Çok haksız bir kırmızı karttı. Kaka’ya faul yapılmasına rağmen cezalandırılan Kaka oldu. Keita’yı bu bakımdan kutlamalıyım. Biz onlardan daha iyi oynadık ama ciddi fauller yapmamamıza rağmen onlardan fazla kart gördük” dedi. Brezilya’nın FIFA’ya başvurup doğrudan kırmızı kart olmadığı için itiraz hakları olmamasına rağmen olayı incelemelerini isteyeceği bildirildi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle