GAZİANTEP HABERLERİ NİZİP HABERLERİ

NTO'da yangın eğitimi ve tatbikatı

DHA
15.11.2017 - 09:17Son Güncelleme :
DHA

NİZİP (Gaziantep),(DHA)- NİZİP Ticaret Odası ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi işbirliği ile yangın eğitimi ve söndürme tatbikatı yapıldı.
Nizip Ticaret Odası hizmet binasında düzenlenen tatbikata Nizip Ticaret Odası çalışanları, Nizip Organize Sanayi Bölgesi personelleri, Başpınar Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi uzmanları ve Türk-Sel Yangın Söndürme Sistemleri firması da katıldı. Tatbikat, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Fuat Yılmaz tarafından Nizip Ticaret Odası Meclis Toplantı Salonunda katılımcılara yangın çeşitleri, söndürme teknikleri ve yangın sırasında yapılması gerekenler hakkında önemli teorik bilgiler verilerek başladı. Teknik bilgilerin verilmesinin ardından Nizip Ticaret Odası bahçesinde yakılan ateşi kısa süre içerisinde katı ve sıvı yangınlarına karşı söndürme teknikleri hakkında bilgiler verilerek uygulamalı olarak söndürme teknikleri de gösterildi.
Tatbikatın sonunda bir açıklama yapan Nizip Ticaret Odası Genel Sekreteri Serpil Gündoğdu şunları ifade etti:
"Odamız ve Nizip Organize Sanayi Bölgesi personellerine yönelik olarak yangın önleme, yangın söndürücü kullanma, yangına müdahale biçimleri hakkında teorik olarak eğitim aldık ve yangına ilk müdahalenin nasıl yapıldığını uygulamalı olarak öğrenmiş bulunmaktayız. Başarılı bir tatbikat geçirdik inşallah tüm personellere faydalı olmuştur. Ben tatbikatın düzenlenmesinde emeği geçen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve tüm katılımcılara çok teşekkür ederim."
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Nizip haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Nizip haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde NTO'da yangın eğitimi ve tatbikatı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı